Športové

Ako dostať zápach z hokejových rukavíc


Vaše rukavice vidia veľa akcií, takže niet divu, že sú páchnuce.

Ryan McVay / Lifesize / Getty Images

Vo vnútri trávite celé hry a veľa cvičení potením - takže nie je divu, že vaše hokejové rukavice začnú cítiť. Hokejová výstroj, ktorá trávi veľa času vo vlhkom a chladnom prostredí, je známa tým, že zapácha šatňu, ale to jej uľahčuje tolerovanie. Ak máte problémy s uvoľňovaním zápachu z rukavíc alebo iného výstroja, vyskúšajte niektoré metódy čistenia a dezinfekcie a ďalšie metódy, ktoré zabraňujú vzniku väčšieho zápachu.

Umývanie

1.

Vytiahnite vložky z rukavíc, ak majú odnímateľné vložky, a vyperte ich raz týždenne studenou vodou a jemným čistiacim prostriedkom.

2.

Po umytí nechajte rukavice a vložky uschnúť na vzduchu v blízkosti ohrievača, ventilátora alebo vo slnečnom okne.

3.

Po každom praní striekajte vnútro a zvonku rukavíc antimikrobiálnym sprejom.

Prevencia

1.

Po každej hre alebo tréningu vytiahnite vložky z rukavíc.

2.

Poťahy a vonkajšie vrstvy umiestnite v blízkosti kúrenia, ventilátora alebo slnečného okna, aby po každom použití mohli vyschnúť. Baktérie rastú vo vlhkom prostredí, čo pomáha predchádzať zápachu.

3.

Vložte 1/2 šálky jedlej sódy do novej bavlnenej ponožky a zviazajte jej koniec. Potrebujete jednu z nich pre každú rukavicu alebo vložku na rukavice, takže ak máte napríklad jednu súpravu korčuliarskych rukavíc, budete potrebovať štyri z týchto ponožiek.

4.

Po úplnom vyschnutí rukavíc vložte do každej rukavice alebo vložky na rukavice pekársku ponožku.

5.

Omotajte okolo otvoru každej rukavice gumovú pásku, aby ste ponožku zavreli. Ponožky na sódy na pečenie uchovávajte vo vnútri rukavíc, až kým ich nebudete pripravení znova použiť.

Potrebné veci

  • Práčka
  • Jemný čistiaci prostriedok
  • Antimikrobiálny sprej
  • Čisté ponožky
  • Prášok na pečenie
  • Gumička