Športové

Test spôsobilosti futbalového rozhodcu

Test spôsobilosti futbalového rozhodcu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Futbaloví rozhodcovia musia byť vo vynikajúcej fyzickej kondícii.

Martin Rose / Getty Images Šport / Getty Images

Keď je futbalista unavený, môže si oddýchnuť na lavičke a potom, keď sa uzdraví, znova vstúpi do hry. Rozhodcovia hry túto možnosť nemajú. Futbaloví rozhodcovia bežia počas hry asi 12 míľ, zatiaľ čo typický hráč podľa americkej futbalovej federácie beží iba asi 2,5 míľ. Z tohto dôvodu musí väčšina futbalových rozhodcov absolvovať ročný test spôsobilosti, aby si udržala svoje osvedčenia alebo aby si aktualizovala svoje poverenia.

Rozhodcovské známky 8, 9 a 12

V Spojených štátoch sú úplní futbaloví rozhodcovia certifikovaní v stupňoch 1 až 9 a plus 12. Rozhodcovia 1. stupňa, tiež známi ako medzinárodní rozhodcovia, môžu rozhodovať o akýchkoľvek futbalových zápasoch, vrátane zápasov svetového pohára, ak sa kvalifikujú. Stupeň 9 alebo rekreačný rozhodca môžu organizovať rekreačné hry pre hráčov vo veku 14 a viac rokov. Rozhodcovia triedy 12 sú pomocnými rozhodcami. Pre stupne 8, 9 a 12 neexistujú žiadne požiadavky na národnú spôsobilosť.

Ročníky 5 až 7

Rozhodcovia v stupňoch 5 až 7 musia každoročne absolvovať základnú skúšku spôsobilosti. Skúška sa začína vytrvalostnou jazdou, ktorá musí byť ukončená do 12 minút, aj keď vzdialenosť sa líši podľa veku a stupňa rozhodcu. Ak máte menej ako 38 rokov, musíte do 12 minút prejsť 2 200 metrov, aby ste sa stali rozhodcami v triede 7, alebo 2 400 metrov v prípade stupňov 5 a 6. Ak ste vo veku od 38 do 45 rokov, požiadavka na vzdialenosť klesne na 2 000 metrov v prípade triedy 7 a 2 200 pre stupne 5 a 6. Pre kohokoľvek staršieho ako 45 rokov sú požadované vzdialenosti 1 800 metrov pre stupne 7 a 2 000 metrov pre stupne 5 a 6. Okrem toho musíte do deviatich sekúnd spustiť 50 metrovú pomlčku pre stupne 5 a 6. Test triedy 7 tiež vyžaduje, aby ste behom deväť sekúnd spustili 50 metrov, ak ste starší 45 rokov, alebo 9,5 sekundy, ak ste starší ako 45 rokov. Nakoniec musia mať rozhodcovia vo všetkých troch stupňoch 200 metrovú pomlčku do 40 sekúnd. Podľa americkej futbalovej federácie musia úradníci prejsť všetkými prvkami testu na tej istej schôdzi s „primeraným“ časom odpočinku medzi udalosťami.

Stupeň 4

Ak sa chcete stať rozhodcom 4. stupňa - známym aj ako národný rozhodca - musíte absolvovať sériu 150 metrov a 50 metrov chôdze. Skúška obsahuje 10 až 14 kôl, z ktorých každá pozostáva zo 150 metrovej jazdy, po ktorej nasleduje 50 metrov chôdza, potom druhá 150 metrov chôdza a ďalšia 50 metrov chôdza na dokončenie kolo. Rozhodca musí dokončiť každý úsek 150 metrov za 35 sekúnd alebo menej a každý 50 metrov prejsť do 40 sekúnd. Presný počet požadovaných kôl sa môže každoročne meniť. Požiadavka na rok 2012 bola 12 kôl. Rozhodcovia musia do 6,6 sekundy spustiť aj šesť 40 metrov sprintov. Po každom sprinte dostanú odpočinok 90 sekúnd. Začíname jazdiť 1,5 metra pred štartovacou čiarou, čo vám dáva čas na vybudovanie určitej rýchlosti pred začiatkom časovania. Ak jeden zo šiestich sprintov zlyhá, dostanete ďalší pokus.

Stupne 1 až 3

Aby ste dosiahli najvyššiu úroveň rozhodovania, urobíte rovnaký test, aký sa podáva žiadateľom 4. stupňa, aj keď požiadavky sa líšia. Napríklad pri rozhodovaní o profesionálnych hrách pre ženy musíte spĺňať požiadavky 4. stupňa. Aby ste sa stali medzinárodným rozhodcom stupňa 1, musíte dokončiť každú 150 metrovú jazdu za 30 sekúnd alebo menej, prejsť segmenty s dĺžkou 50 metrov do 35 sekúnd a spustiť 40-metrové šprinty za maximálne 6,2 sekundy. Aby ste mohli byť asistentom rozhodcu FIFA, môžete prejsť 50 metrovými časťami do 40 sekúnd, ale 40 metrovové šprinty musíte dokončiť do šiestich sekúnd. Čas 150 metrov zostáva 30 sekúnd.Komentáre:

 1. JoJojora

  This message is incomparable))), it is very interesting to me :)

 2. Aram

  Áno vážne. Tak sa stáva.

 3. Brigliadoro

  If you eat milk with cucumbers at night, then your Finnish plumbing will pay off faster! The dinner was excellent, especially the hostess succeeded in mayonnaise. Why do men get cold feet in winter, but women do not ??? Because for men, the heating is lousy, and for women, the fucking fucking Russian hacker is practically invincible! What kind of roof doesn't like driving fast? There is nothing worse than deceiving a woman ... But there is nothing more pleasant when it works out.

 4. Jephtah

  Potvrdzujem. And with this I have come across.

 5. Lise

  Táto správa je jednoducho neporovnateľná)

 6. Scot

  Domnievam sa, že sa mýlite. Navrhujem o tom diskutovať. Napíšte mi na PM, porozprávame sa.Napíšte správu