Vhodnosť

Rozťahovanie nôh Softball Warm-Up Leg


Techniky naťahovania softballu vám pomôžu pripraviť sa na hry a prax.

Jupiterimages / obrázky značky X / obrázky Getty

Pred súťažením na softbalovom ihrisku sa musíte poriadne pripraviť, aj keď je to iba rekreačná ligová hra. Spolu s krátkymi a dlhými hodmi na zahriatie rúk pomôže dôkladné stretnutie s nohami zabrániť menším zraneniam a svalovým napätiam a tiež vás pripraví na spustenie podzemných vozov, naháňanie popových múch a naťahovanie singlov do štvorhry na základni. ciest. Zahrievanie nôh pre softball by malo trvať iba niekoľko minút.

Kopy na nohy

Kopy na smerové nohy sú jednoduché dynamické rozcvičovacie cvičenia určené na zlepšenie výkonnosti niekoľkých športov vrátane futbalu, softballu a baseballu. Tento krok ohýba hamstringy a štvorkolkové svaly a aktivuje zvýšenú cirkuláciu nôh na atletickú aktivitu. Ísť pomaly; nemusí to byť karate. Zdvihnite nohu pred vami, až kým nedosiahne uhol 90 stupňov. Drž to rovno. Zložte chrbát k zemi a potom ho zdvihnite čo najďalej za vami. Zložte ju späť na zem a zdvihnite ju čo najviac na stranu. Zopakujte cvičenie pre opačnú nohu. Mali by ste cítiť svoje hamstringy, svaly štvoruholníka a strečový flexor v tomto poradí.

Calf Stretches

Natiahnutie lýtka zovrie vaše svaly dolných končatín a pomôže znížiť výskyt kŕčov pri hrách, pri ktorých dochádza k krátkemu behu alebo rýchlym pohybom. Nájdite stenu alebo plot, položte naň ruky, aby podopierali svoju váhu, a jednu nohu držte rovno pod oporou. Druhou nohu vystrčte za sebou pod uhlom, v ktorom cítite, ako sa zvieracie svaly napínajú. Znížte pätu smerom k zemi, aby sa zintenzívnil úsek.

Štyri štvorce

Jednoduchý štvorcový úsek sa vykonáva naraz po jednej nohe a má vplyv na štvorkolkové svaly aj kĺby v kolene a členku. Postavte sa na jednu nohu a zdvihnite druhú nohu za vami, držte stehno namierené na zem. Chyťte nohu za sebou, keď ju zdvihnete nahor. Dajte dolnú časť nohy do kontaktu s vašou hornou časťou nohy, aby sa vaša päta dotýkala zadnej časti stehna. Držte ho niekoľko sekúnd a potom nohu sklopte späť na zem. Opakujte s druhou nohou.

Motýľ sa roztiahne

Motýľový úsek ovplyvňuje hamstringy, štvorkolky a boky. Posaďte sa na zem s kolenami smerujúcimi do strán. Dotknite sa chodidiel svojich úchytiek dohromady a vytiahnite päty čo najbližšie k vám. Podržte tento úsek 15 až 30 sekúnd a potom ho pusťte.

Telesná hmotnosť drepy

Squat telesnej hmotnosti ovplyvňuje dolnú časť chrbta, štvorkolky, hamstringy a teľatá, pričom zahŕňa kolenné a členkové kĺby. Postavte sa rovno, potom si ohnite kolená a spadnite do úplne skrčenej polohy. Chvíľu držte a potom sa zdvihnite späť do stojacej polohy. Opakujte šesť až osemkrát.

Výpad

Výpad sa tiahne väčšinu dolnej časti tela a je ďalším dynamickým ťahom, ktorý zlepší pružnosť kĺbov a cirkuláciu. Urobte krok vpred a zasadte nohu pred seba. Pri pohybe vpred sa zohnite v kolene a sklopte sa. Zadnú nohu umiestnite na miesto, kde ste stáli. Opakujte pre opačnú nohu. Urobte šesť až osem pľúc pre každú nohu.

Zdroje (3)