Vhodnosť

Ako skoro uvidíte výsledky pri chudnutí pri cvičení na schodisku?


Preskočením výťahu každý deň spálite niekoľko kalórií.

Ryan McVay / Phododisc / Getty Images

Skôr ako začnete s cvičením po schodoch a chudnutím, možno vás zaujíma, ako rýchlo uvidíte výsledky. Odpoveď na túto otázku závisí od niekoľkých faktorov. Ľudia, ktorí majú v súčasnosti nadváhu alebo vôbec nevykonávajú cvičenie, pravdepodobne uvidia najdramatickejšie výsledky z nového rázneho cvičenia, možno dokonca do týždňa prepustia viac ako pár libier. Všeobecne platí, že pri schodoch na cvičenie - v kombinácii so zdravou stravou - môžete očakávať zníženie hmotnosti v priebehu dvoch až štyroch týždňov.

Tip

  • Ak ste na cvičenie nováčikom, hneď pri začatí cvičenia na schodiskových schodoch budete pravdepodobne okamžite vidieť nejaké chudnutie. Ak ste však cvičenecký veterán, chudnutie zvyčajne zaberie viac času.

Zvážte čas a intenzitu

Čas a intenzita sú kľúčové prvky na chudnutie; Čím viac času trávite a čím viac pracujete, tým rýchlejšie spálite kalórie, ktoré vedú k chudnutiu. Vytvorte deficit kalórií 3 500, aby ste stratili jednu libru tuku. Zatiaľ čo pravidelné cvičenia na schodoch spaľujú kalórie pomerne rýchlo, stúpanie po schodoch vám nedáva „zelené svetlo“ na konzumáciu jedál s vysokým obsahom kalórií. Na určenie množstva kalórií, ktoré potrebujete každý deň, použite online „odhad kalórií“ a potom sledujte svoj denný príjem potravy pomocou aplikácie alebo webovej stránky na sledovanie kalórií, aby ste sa uistili, že zostávate pod odporúčaným počtom kalórií.

Vyskúšajte začiatočnícke cvičenie

Ako začiatočník by ste nemali brať príliš rýchlo, inak riskujete zranenie alebo vyhorenie. Zamerajte sa na mierny chod 30 minút schodov, tri dni v týždni. Ak je to dokonca príliš veľa, namierte naraz 15 minút. Ak používate stroj na horolezectvo po dobu 30 minút a vážite 185 libier, podľa publikácie Harvard Health Publications môžete očakávať, že spálite asi 266 kalórií. Ťažší ľudia spália viac kalórií; ľahší ľudia budú horieť menej. Ak leziete po skutočných schodoch, môžete očakávať, že spálite približne rovnaké množstvo kalórií. V každom prípade, s týmto 30-minútovým, trikrát týždenným plánom a bez zmeny stravovania by ste mohli očakávať stratu jednej libry po približne 13 reláciách alebo po štyroch týždňoch.

Nech je to tvrdšie

Po niekoľkých týždňoch vybudovania základnej úrovne fitnesu ste pravdepodobne pripravení začať pridávať viac času do svojej rutiny a trénovať častejšie. Pridajte čas a skúste vyliezť po schodoch po dobu 60 minút, štyri dni v týždni. Každá 60-minútová relácia by mohla spáliť zhruba 532 kalórií za reláciu, čo sa rovná asi 2218 kalóriám spáleným za týždeň. Týmto tempom by ste dokázali spáliť asi jednu libru za týždeň a pol. Zvýšte intenzitu tréningu vynechaním krokov alebo striedaním joggingu a chôdze.

Skontrolujte svoju stravu

Ak dúfate v rýchlejšie výsledky, budete musieť zdvihnúť ante tým, že budete konzumovať menej kalórií. Povedzme, že robíte štvordenné 60-minútové cvičenie a potom z denného príjmu odrežete asi 200 kalórií. To vám môže pomôcť znížiť asi 3 528 kalórií za týždeň, čo znamená, že môžete prísť o jednu libru týždenne. Podľa MayoClinic.com, zdravé chudnutie je asi jedna až dve libry týždenne. Znížte kalórie tým, že nahradíte uhľohydráty väčším množstvom ovocia a zeleniny, vystrihnete sladkosti, alkohol a sódy alebo znížite veľkosť porcií.

Zdroje (2)