Vhodnosť

Pomôžte upokojiť bolesť hrudníka po tréningu

Pomôžte upokojiť bolesť hrudníka po tréningu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Lavičkové lisy často spôsobujú oneskorenú bolesť svalov.

IT Stock / Polka Dot / Getty Images

Dokonca aj ten naj kondicionovanejší športovec alebo kulturista sa po intenzívnom tréningu zameranom na svaly hrudníka vyvíja oneskorene sa vyskytujúcou bolestivosťou svalov alebo DOMS. Bolestivosť, napätie svalov, znížený rozsah pohybu a citlivosť na dotyk, ktoré zažívajú vaše svaly, môžu byť výrazne nepohodlné, ale existujú možnosti, ako zmierniť nepohodlie. Ak je bolesť silná alebo výrazný opuch, poraďte sa so svojím lekárom.

Natiahnite hruď

Natiahnutie hrudných svalov môže minimalizovať tlak na hrudné svaly z DOMS. Ľahkým roztiahnutím, ktoré je možné vykonať niekoľkokrát za deň, je roztiahnutie hrudníka. Začnite ohýbaním lakťov a položením palca za uši. Postavte sa vysoko, keď budete držať ruky o chrbát hlavy a nadýchnete sa, keď lakte zatiahnete za lakte dozadu, až kým sa v hrudi necítite bezbolestne. Ak chcete zvýšiť intenzitu úseku, partner pre vás môže pomaly posúvať lakte späť, ale uistite sa, že je to partner, ktorému dôverujete, aby prestal, keď mu poviete, aby prestal. Držte úsek na 30 sekúnd a potom ho dvakrát opakujte.

Masáž pomocou mentolu

Počas intenzívneho bolestivého záchvatu DOMS na hrudníku môže byť vaša masáž poslednou vecou, ​​pretože svaly sú tak jemné na dotyk. Masáž s použitím lokálneho analgetického krému alebo gélu na báze mentolu však môže poskytnúť okamžitú úľavu od bolesti svalov. V štúdiách porovnávajúcich použitie krémov založených na ľade verzus mentol na bolestivosť po cvičení, trpiaci DOMS, ktorí používali odstraňovač lokálnej bolesti, vnímali väčšiu úľavu od bolesti a svalovej funkcie ako tí, ktorí na boľavé svaly aplikovali ľad. Menšie podráždenie kože je možným vedľajším účinkom lokálnych liekov na báze mentolu.

Zvážte svoje lieky

Nesteroidné protizápalové lieky (NSAID), ako je ibuprofén, sa často používajú na liečbu bolesti svalov vyvolanej cvičením. NSAID môžu poskytnúť úľavu od bolesti svalov po dobu štyroch až ôsmich hodín, a keď telo metabolizuje liečivo, na zmiernenie bolesti je potrebné viac lieku. Zníženie používania NSAID pre DOMS sú vedľajšie účinky, takže bolesť na hrudníku sa môže znížiť, ale niektorí ľudia majú tieto lieky gastrointestinálne ťažkosti.

Zabráňte svalovej bolestivosti

Doteraz neexistuje žiadna metóda na vyliečenie DOMS, v budúcnosti však môžete zabrániť rovnakej miere bolesti. Keď robíte cvičenia na hrudi, ako sú bench pressy, vykonávajte cvičenia pri nízkej intenzite počas jedného až šiestich týždňov a potom postupne zvyšujte intenzitu cvičenia pridaním väčšej váhy a opakovaním. Zvýšenie intenzity v priebehu niekoľkých týždňov umožňuje vašim svalom rýchlejšie sa zotaviť a prispôsobiť sa postupne sa zvyšujúcemu zaťaženiu. Zahrievanie počas 10 minút pred cvičením na hrudníku tiež zlepšuje funkciu svalov a znižuje závažnosť DOMS.Komentáre:

 1. Leroux

  Podľa mňa si priznávaš chybu. Vstúpte, budeme diskutovať.

 2. Andrea

  My mother told me: "Go to the gynecologists - your hands will be warm all your life." The expression “pleasing to the eye” was thought by the Cyclops.

 3. Lucca

  Jeho slová sú veľmi dobré

 4. Raimundo

  What a lovely message

 5. Blathma

  I must tell you this is a gross mistake.Napíšte správu