Vhodnosť

Bolesť v kolenách po začatí pilates


Bolestivosť kolena po spustení pilates môže naznačovať základné problémy so zarovnaním.

Hemera Technologies / PhotoObjects.net / Getty Images

Pilates predlžuje svaly, pretože ich posilňuje, zvyšuje správne zarovnanie tela, pružnosť a pohyblivosť kĺbov. Pilates trénuje telo tak, aby udržiavalo neutrálnu polohu, ktorá zabraňuje nesprávnym vyrovnaním pohybov a svalovej nerovnováhy. Ale ak ste v Pilates nováčikmi a už máte slabé zarovnanie v oblasti chrbtice, bedier alebo panvy, po štarte sa môžete cítiť po kolenách. Slabé zarovnanie spolu so slabými svalmi jadra môžu spočiatku spôsobiť bolesť v kolenách, keď sa vaše telo stáva pravidelnejším cvičením v Pilatesi silnejším a vyrovnanejším.

Nájdite svoje centrum

Kombinácia správneho dýchania s pohybmi si vyžaduje učenie. Kombinácia dychu a pohybu vám pomáha vykonávať pilatesové pohyby s silou a efektívnosťou bez toho, aby preťažovala jednu skupinu svalov. Telo chce pracovať ako celok, ale ak vaša chrbtica, boky a panva nie sú zarovnané a svaly okolo pása alebo jadra sú slabé, budete často cítiť bolesť v kolenách. Aj keď bežné pilates často zmierňujú problémy, ako sú bolesť kolena, zmena usporiadania a úľava, vyžaduje si čas.

Bolesť v kolenách

Bolesť alebo bolesť okolo kolena môže naznačovať niekoľko problémov. Nepružné štvorhlavý sval a dysfunkčná flexia a rozšírenie kolena môžu spôsobiť bolesť v kolenných kĺboch. Ak pri spustení programu Pilates existuje nejaký zásadný problém, je pravdepodobné, že budete cítiť bolestivosť kolien počas státia, ktoré vyžaduje squatting.

Zmierniť chronickú bolestivosť

Napriek tomu, že rehabilitačné programy sa medzi pacientmi líšia, spoločný prístup spočíva v korekcii nevyrovnania kolien, posilnení základných svalov a štvorkoliek a zlepšení flexibility, kľúčových komponentov pilatesov. Podľa fyzického terapeuta a certifikovaného inštruktora Pilates, Chantal Donnelly, si vytvárajte silné glutey a natiahnite podporné svaly na kolená, aby ste dosiahli väčšie zarovnanie, ktoré zmierňuje bolesť kolena. Donnelly to opisuje ako dvojitý proces: posilňujú svaly, ktoré sú prirodzene slabé ako vaše gluteá, a napínajú svaly podporujúce kolená, napríklad vnútorné stehná.

Zvážte ďalšie výhody

Vďaka vyvinutiu silného jadra sa panva vyrovná tiež, čím sa zabráni kompresii kĺbu v kolenách. Podľa Princetonskej univerzity pomáha princíp Pilates centrovať a udržiavať správne zarovnanie tela alebo neutrálnu polohu, čo znamená, že panva nie je naklonená dopredu ani dozadu. Skôr ako začnete s programom Pilates, alebo ak po ňom začnete trpieť chronickou bolesťou alebo bolesťou kolena, overte si to u svojho lekára.