Vhodnosť

Bolestivé hamstringy po drepe


Vzhľadom na kľúčovú úlohu škrečkov v drepe je potom bolesť spoločná.

Comstock / Stockbyte / Getty Images

Či už ste začiatočník cvičenia alebo už nejaký čas robíte kondičné cvičenia, bolesť je skutočne dobrým znakom toho, že vaše svaly sa prestavujú a získavajú dobrý tréning. Mohlo by však byť príliš bolestivé pohybovať sa, keď sú vaše hamstringy bolestivé, a to by mohlo obmedziť to, čo môžete urobiť, keď sa vrátite do telocvične alebo pokračujete v tréningu. Ak nie ste v extrémnej bolesti, môžete pokračovať v pravidelných fitness cvičeniach napriek bolestivosti, ale podniknite preventívne opatrenia alebo získajte pokyny od trénera, aby ste zabránili ďalším zraneniam.

Porozumieť poraneniu

Vaše hamstringy sú bolestivé, pretože svaly sú mierne roztrhané. Aj keď by to mohlo znieť ako zlá vec, vo väčšine prípadov by to nemalo byť dôvodom na obavy. Roztrhané svaly sa môžu rozvíjať, keď robíte dřepy po tom, čo ste dlhšiu dobu neprišli. Môže sa to tiež stať, ak boli vaše hamstringy natiahnuté silou nad ich normálny rozsah.

Podľa Harvardskej lekárskej fakulty možno trhanie a oddeľovanie svalov rozdeliť do troch typov. Bolesť a citlivosť sa vyskytujú pri normálnej sile (stupeň I), zatiaľ čo niektoré opuchy a modriny sa spolu s bolesťou môžu vyvíjať s miernou silou (kmeň II. Stupňa).

Ak svalová slza prichádza s praskajúcim pocitom a vykazuje na koži viditeľnú medzeru okrem bolesti, opuchov a modrín, budete ju musieť skontrolovať a liečiť ako závažné zranenie (kmeň III. Stupňa). V tomto prípade mohli byť svaly oddelené od šľachy a mohli by ste potrebovať chirurgickú opravu.

Zotavte sa z boľavých svalov

Je dôležité si uvedomiť, že prestavba svalov vyžaduje určitý čas, takže sa budete pravdepodobne cítiť bolesť jeden až štyri týždne, v závislosti od rozsahu trhania. Pokiaľ nemáte kmeň triedy III, môžete dočasne získať úľavu od masáží, úľavy od bolesti a cvičeniami naťahovania svetla.

Je známe, že športovci a kulturisti, ktorí po celý čas zažívajú bolesť, sa ponoria do kúpeľov s ľadovou vodou, aby pomohli regenerovať ich svaly. Štúdia z roku 2015 v časopise The Journal of Physiology však uviedla, že liečba chladom na ľade by mohla potlačiť obnovu svalov a viesť k jej oslabeniu. Ďalšia štúdia, ktorá bola uverejnená o dva roky neskôr v tom istom časopise, podporila predchádzajúce zistenia, že kúpele s ľadovou vodou nie sú také účinné, ako sa pôvodne myslelo.

Namiesto toho odborníci odporúčali aktívne zotavenie ako najlepší spôsob riadenia bolesti svalov. Inými slovami, musíte cvičiť, aby ste minimalizovali bolestivosť svalov. Úpravou intenzity svojich drepov môžete udržiavať čistotu krvného obehu a regulovať kyslosť okolo svalov, čo zlepší hojenie.