Vhodnosť

Plán začiatočníkov na chudnutie


Spustite režim chôdze pomaly.

BananaStock / BananaStock / Getty Images

Na začiatku cvičebného programu by ste mali začať postupne. Dávajte pozor na svoje telo a zvyšte svoju vzdialenosť, keď máte pocit, že ste pripravení. Budete potrebovať dobrú vychádzkovú obuv a pohodlné oblečenie. Dobrý program na chudnutie funguje lepšie, keď kombinujete cvičenie s nízkym príjmom kalórií. Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb hovoria, že 47 percent Američanov sa snaží chudnúť v ktoromkoľvek danom čase.

Začať pomaly

Chôdza po dobu 5 až 10 minút jednosmerne a choďte späť. Urob to za dva dni, potom choď 15 minút jedným smerom a choď späť. Vypracujte 60 minút chôdze. Ak budete kráčať svižne a nie pomaly, spálite viac kalórií. Váš metabolizmus sa zvyšuje, keď kráčate, a na tejto zvýšenej úrovni pokračuje krátko po dokončení - najmä ak ste kráčali svižne. Liečte každý deň jeden deň voľna.

Jedz menej

Program chôdze v kombinácii s nižším príjmom kalórií vám pomôže schudnúť viac, než keď chodíte sami. Mali by ste jesť menšie porcie a rezať 300 až 500 kalórií denne. Nemali by ste stratiť viac ako 2 libier týždenne. Ľudia, ktorí vedú denníky o potravinách a čítajú štítky potravín, strácajú na váhe. Keď cvičíte, je pravdepodobnejšie, že si vyberiete zdravšie potraviny.

Zostaňte motivovaní

Urobte si čas na prechádzku. Naplánujte si to v kalendári. Ak to uvidíte napísané, je väčšia pravdepodobnosť, že zostanete motivovaní. Chôdza sa dá robiť vo vnútri alebo vonku. Keď chodíte vo vnútri, môžete pochodovať na DVD alebo použiť bežiaci pás. Zamerajte sa skôr na minúty ako na míle. Aby ste sa stali zodpovednými a robili chôdzu spoločenskou činnosťou, získajte kráčajúceho kamaráta. Buďte dôslední a urobte z chôdze prioritu. Odmeňte sa za splnenie vašich cieľov.

Výhody pre zdravie a tipy

Pravidelná svižná prechádzka vám môže pomôcť udržať svoju váhu a prežiť zdravší život podľa kliniky Mayo. Vaša rýchlosť chôdze by mala byť tempom, keď môžete dýchať a hovoriť ľahko bez dýchania. Pite veľa vody pri chôdzi, aby ste sa hydratovali.

Pri chôdzi sa nezdržujte s váhami rúk, pretože môžu zvýšiť krvný tlak a spôsobiť problémy s kĺbmi. Nezačínajte bežať program, kým si nie ste istí, že môžete prejsť jednu míľu. Pred začatím akéhokoľvek nového cvičebného programu sa poraďte so svojím lekárom, najmä ak máte nejaké zdravotné ťažkosti, ktoré si vyžadujú lekársku pomoc.

Zdroje (3)