Športové

Sprinter Calf Workout


Posilnite vaše teľatá a ostatné svaly na nohách, aby ste zvýšili rýchlosť šprintovania.

Je dôležité, aby šprintéri, ktorí chcú získať rýchlosť na svalové cvičenie lýtka. Teľatá hrajú veľkú rolu vo vašej rýchlosti a výbušnej sile, pretože pomáhajú vašim hamstringom a štvorkolkám poháňať vás vpred. Tesné teľatá môžu spôsobiť náchylnosť na poranenie a spomaliť vás, takže po každom cvičení teľaťa sa roztiahnite špičky, aby sa vaše telá uvoľnili.

Skákanie

Preskakujte ako deti, ale snažte sa poháňať svoje telo tak ďaleko, ako je to možné, pumpovaním paží a používaním teliat. Ďalej preskočte čo najvyššie, pomocou stehien a teliat vytlačte zo zeme čo najťažšie. Keď pocítite popáleniny teliat, pokračujte tak dlho, ako je to možné, aby ste svoje teliatka naozaj vyzvali a zlepšili svoju vytrvalosť.

Sprinter Teľa vyvoláva

Štartujte v počiatočnej pozícii sprinterov, akoby ste boli na štartovacích blokoch. Položte obe ruky na zem. Keď zdvíhate ľavú nohu z podlahy, držte pravú nohu úplne na podlahe. Narovnajte pravé koleno, keď sa zdvíhate na prsty na nohách a koncoch prstov. Vráťte sa do svojej východiskovej polohy pomalým spustením pravej päty, až kým nebude opäť plochá. Opakujte a nezabudnite urobiť obe strany rovnako.

Pákové sedadlá vyvolávajúce teľa

V telocvični si sadnite na stroj na zdvíhanie lýtok smerom k páke, pričom vaše spodné stehná sú pod doštičkami. Položte nohy na plošinu s pätami zavesenými. Držte hornú časť stehenných vankúšov rukami. Zdvihnite päty tak, že stiahnete teliatka. Pomaly znižujte päty, až kým sa vaše teľatá nedotknú a potom opakujte.

Natiahnutie teliat

Naťahujte špičky výťahu tak, aby sa vaše telá natiahli efektívne na konci každého tréningu a počas odpočinku v tréningu. Postavte sa vysoko a nakloňte sa na ľavej strane, takže väčšinu svojej hmotnosti leží na ľavej nohe. Keď zdvíhate prsty na pravej chodidle a pritiahnite ich späť rukou k kolenám, držte svoju pravú pätu na zemi. Podržte niekoľko sekúnd, uvoľnite a opakujte 10 opakovaní. Nezabudnite natiahnuť obe teľatá. Ak potrebujete, podržte stoličku alebo stenu na vyváženie.

Pozri si video: 5-MINUTE CALF PLYOMETRIC WORKOUT FOR RUNNERS (Septembra 2020).