Vhodnosť

Je Sprinter Stick lepšia ako Marathon Stick?


Namáhavé cvičenie môže spôsobiť bolesť svalov.

Sprinter Sticks a Marathon Sticks sú rôzne štýly masážnych tyčiniek, ktoré sa trú o svaly, aby sa zvýšila cirkulácia a rozobrali sa svalové uzly, ktoré sú výsledkom cvičenia. Tieto palice často používajú bežci a cyklisti na teľatách, stehnách a na chrbte, a to pred cvičením na napnutie a prácu svalov a po cvičení na urýchlenie regenerácie. Každý typ palice má podobné komponenty: rukoväte, vretená a jadro. Tuhosť jadra sa však medzi Sprinter Sticks a Marathon Sticks líši, aby sa čo najlepšie ošetrili typické svaly spojené s každým typom stavby.

Ako palica chce pomôcť telu

Oba typy palice sú dodávané s pokynmi, ako najlepšie používať palicu na dosiahnutie maximálnych výsledkov masáže. Palica sa dá použiť na masáž svalov pred aj po cvičení. Pred cvičením, ľahké ťahy pomocou palice po svaloch pomáhajú krvnému obehu pri príprave na nadchádzajúce námahy. Po cvičení môže hlbšie masírovanie pomocou palice pôsobiť zo svalov bolesť a kyselinu mliečnu, aby sa športovci rýchlejšie zotavili.

Sprinter Stick

Sprintery majú zvyčajne väčšie a ťažšie svaly ako maratónci. To im umožňuje prasknúť z blokov a dosiahnuť veľmi rýchlu rýchlosť na trati. Z týchto dôvodov sú Sprinter Sticks určené pre ľudí s väčšími svalmi a sú tuhšie a pevnejšie ako maratónske palice. Táto väčšia tuhosť umožňuje užívateľovi hlbšie pracovať na svale, aby sa zvýšila flexibilita, znížila bolestivosť svalov a vo všeobecnosti sa urýchlilo zotavenie.

Marathon Stick

Maratónci majú zvyčajne ľahšie a chudšie svaly ako šprintéri. Tieto typy svalov im najlepšie slúžia na dlhé vzdialenosti a trvanie ich druhu cvičenia. Marathon Sticks sú flexibilnejšie a menej rigidné ako Sprinter Sticks, aby umožnili hlbokú svalovú prácu na týchto relatívne „plytkých“ typoch svalov. Podobné výsledky ako Sprinter Stick - ako je zahrievanie svalov, zvýšený krvný obeh a znížená bolesť a bolestivosť - je možné dosiahnuť podobným tlakom pomocou Marathon Stick.

Ktorá verzia palice je pre vás najlepšia?

Ak chcete určiť najlepší typ palice pre vás, rozhodnite sa, či sa vaše svaly podobajú svalom sprintera alebo maratónu. Ak ste silne svalnatý, Sprinter Stick je pre vás pravdepodobne lepší a umožní vám hlboko pracovať so svaly. Ak máte štíhlejšiu stavbu a svaly, Marathon Stick by mala najlepšie vyhovovať vašim potrebám. Obe verzie palice môžu byť vyrobené tak, aby sa cítili pevnejšie a tuhšie na svaloch tým, že tlačia vretená bližšie k sebe - alebo „upchávajú nahor“ na vretenách - pri masáži svalov nôh. Obe verzie sú malé a prenosné na dlhé cesty alebo cvičebné akcie. Dlhšie modely palice The Stick sú k dispozícii pre ľudí vyšších ako 6'2 rokov.