Vhodnosť

Squat cvičenie, ktoré funguje na rukách a nohách

Squat cvičenie, ktoré funguje na rukách a nohách


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pred pridaním závaží sa uistite, že môžete urobiť celú drep.

David Rogers / Getty Images Šport / Getty Images

Squat je základný pohybový vzorec, ktorý mnoho ľudí denne používa na vykonávanie úloh, od zdvíhania ťažkého vrecka fazule po spustenie pohovky na podlahu. Aj keď sú drepové cvičenia primárne určené pre nohy a boky, môžete do týchto cvičení začleniť ruky a ramená, aby ste získali plnú silu tela. Vždy zohrejte svaly dôkladne päť až 10 minút pohybom nôh, rúk a trupu rôznymi smermi, ako sú napríklad hojdačky nôh, skrútenie trupu a niekoľko drepov s telesnou hmotnosťou.

Základy

Začnite s telesnou hmotnosťou skôr, ako začnete používať akékoľvek voľné závažia pre drepy, ak ste na cvičenie nový. Postavte sa s nohami tak, aby boli od seba vzdialené od ramena a roztiahnite ruky pred hrudník dlaňami nahor. Nadýchnite sa, ako si dáte dole, tak nízko, ako je to možné, chrbtom rovno, a vydýchnite, keď stojíte dozadu. Tento vzorec drepu môžete použiť na iné drepové cvičenia s pohybmi paží, ako je činka drep s hlavovými lismi a činka drep s kučerami.

Drepy s váhami

Väčšina drepových cvičení s pohybmi paží sa vykonáva pomocou vybavenia, ako sú činky, kanvica alebo činka. S týmito voľnými váhami môžete vykonávať squatové lisy alebo squatové a bočné výťahy. Ak chcete spochybniť svoju rovnováhu a stabilitu jadra, vykonajte tieto cvičenia pomocou jedného kotvového alebo činka. Pri pokročilom zdvíhaní, ako sú olympijské vleky, pracujte s kvalifikovaným trénerom sily skôr, ako sa pokúsite vykonať tento zložitý pohyb sami.

Telesná hmotnosť

Buďte kreatívni s rôznymi cvičeniami s telesnou hmotnosťou bez spoliehania sa na voľné váhy. Burpee používa pohyb drepu, aby sa krčil nízko a dostal sa do pushup pozície a aby sa vrátil na nohy skôr, ako urobíte vertikálny skok. Pomocou ťahacej lišty použite drep, ktorý vás pripraví na vyskočenie priamo hore a na vykonanie ťahu. Keď sa sklopíte, až kým sa vaše paže úplne neroztiahnu, pustite tyč a ľahko pristaňte na guľôčkach nôh s kolenami a bokmi ohnutými v polo-drepovej polohe.

Dôležité informácie

Ak pociťujete bolesť v bokoch, kolenách alebo pleciach, nevykonávajte dřepy ani zdvíhanie nad hlavou. Pred vykonaním týchto cvičení sa poraďte s kvalifikovaným zdravotníckym personálom. Pre všeobecné kondicionovanie sily a rast svalov vykonajte tri až štyri sady po 8 až 12 opakovaní trikrát týždenne počas štyroch až piatich týždňov.

Zdroje (2)Komentáre:

 1. Raul

  The word of honor.

 2. Samugul

  Každý, kto nemyslí na vzdialené ťažkosti, bude určite čeliť blízkym problémom ...

 3. Zuhn

  Súhlasím, vaša myšlienka je jednoducho vynikajúca

 4. Awan

  a bad idea

 5. Tabei

  Of course, never be sure.Napíšte správu