Vhodnosť

Cvičenie na zdvíhanie hmotnosti pre začiatočníkov

Cvičenie na zdvíhanie hmotnosti pre začiatočníkovWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Základné cvičenia sú ideálne pre začínajúcich kulturistov.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Silový tréning, rovnako ako mnoho foriem cvičenia, nie je ľahká cesta, ktorá poskytuje okamžité výsledky a na rozdiel od iných foriem cvičenia sa môže zdať extrémne zložitá. Táto zložitosť môže zmiasť a zastrašiť začiatočníka a zabrániť vývoju vhodného školiaceho režimu. Ak chcete získať čo najlepšie cvičenie na vzpieranie pre začiatočníkov, nejde ani tak o to, aké cvičenia robíte, ale ako a ako často ich robíte - a ako štruktúrujete svoje ciele pre dlhodobý pokrok.

Pencil It In

Najobtiažnejším aspektom silového tréningu je zvyčajne pochopenie toho, že je na začiatku dosť úplne na to, aby sa mu dôsledne venovalo. Aby bol začiatočník úspešný, musí pravidelne navštevovať telocvičňu - to znamená najmenej trikrát týždenne - v opačnom prípade nebude prekonaná krivka učenia a nebude dosiahnutý pokrok. Najlepšie cvičenie je to, ktoré sa budete držať na diaľku. Na začiatku musíte vytvoriť zvyk poskytovaný rutinou. Počas prvých troch až šiestich týždňov naplánujte každý týždeň tri celotelové cvičenia a rozdeľte ich od seba najmenej medzi tým. Tento jednodňový tlmivý roztok je nevyhnutný na získanie dostatočného času na regeneráciu svalov.

Potrebujete výťah

Cvičenie pre začiatočníkov by malo byť dosť intenzívne na to, aby sa dosiahol jednotný pokrok a aby sa vytvoril základ základnej sily potrebnej na prechod k stredne pokročilým a pokročilým postupom silového tréningu. Počas niekoľkých prvých týždňov používajte stroje na silový tréning na cvičenia, ktoré sa týkajú všetkých hlavných svalových skupín v tele. Začnite s veľkými svalovými skupinami, ako sú chrbát, hrudník, jadro, hamstringy a štvorhlavý sval, a potom sa prepracujte na menšie svaly, ako sú biceps, triceps, deltoidy a teľatá. Stroje vás naučia správnu formu pre každé cvičenie, ktoré môžete neskôr použiť na prechod k náprotivkom týchto váh s voľnou váhou.

Budovanie nadácie

Výkon každého cvičenia by mal byť základný, keď začínate. Udržujte súbory obmedzené na maximálne 12 opakovaní konkrétneho cvičenia. Pri celotelovom tréningu môžete mať iba čas na vykonanie dvoch alebo troch sád každého cvičenia. Zamerajte sa na základné cvičenia: bench bench, lat pulldowns, biceps curls, triceps extensions, presseres, noha presses, curls a predlžovanie nôh. Po prvých dvoch týždňoch pridajte každý týždeň cvičenie, ktoré pracuje s inou svalovou skupinou. Napríklad v 3. týždni pridajte káblové prelety do hrude. V 4. týždni pridajte ohnuté riadky.

Zatlačte dopredu

Najlepšie začiatočník vzpieranie cvičenie musí prejsť z nováčika na ďalšiu úroveň. Pridanie ďalších cvičení pomáha, ale je potrebné, aby ste si priebežne zaznamenávali pokrok. V krátkom čase by ste mali byť schopní zvýšiť množstvo váhy pre väčšinu svojich cvičení a tieto úrovne hmotnosti by sa mali v priebehu postupu niekoľkokrát zvyšovať. Asi po šiestich týždňoch môžete zasiahnuť výkonnostné plošiny pre niektoré alebo všetky vaše cvičenia. Toto je ideálna príležitosť na prechod na voľné cvičenia verzií cvičení, ktoré ste už robili.