Vhodnosť

Robia drepy štíhlejšie nohy a strácajú tuk?


Drepy vám pomôžu rozvinúť sval všade.

Robert Daly / OJO Images / Getty Images

Drepy sú jedným z najlepších cvičení, ktoré môžete urobiť pre posilnenie vášho dolného tela. Robiť drepy však nezaručuje chudnutie a štíhlejšie nohy. Budete musieť trénovať ďalšie časti tela, zaviazať sa k pravidelnej kardiovaskulárnej činnosti a vylepšiť svoj stravovací plán, aby vaše nohy boli štíhlejšie a stratili tuk.

Nemôžete na mieste znížiť tuk

Drepy primárne zasahujú svaly stehien a zadku, takže sa zdá, že by tieto oblasti zmenšovali. Bohužiaľ nemôžete zacieliť na konkrétnu oblasť na odbúravanie tukov. Vaše telo má prednastavený prírastok hmotnosti a stratu. Obtiažne problémové oblasti, napríklad stehná, sú zvyčajne výsledkom nadmernej hmotnosti alebo tuku na tele. Vaše nohy sú jednou z oblastí, ktoré tvrdohlavo drží extra tuk, najmä ak ste žena.

Slim Down All Over

Aby vaše nohy vyzerali štíhlejšie, musíte schudnúť všade. Kľúčom je program na chudnutie, ktorý kombinuje cvičenie, vrátane drepov, spolu so zdravou stravou s kontrolovanou dávkou. V konečnom dôsledku konzumácia menej kalórií, ako spaľujete denne, povedie k zníženiu hmotnosti. Drepy budujú svalovú hmotu; neodpaľujú nadbytočný tuk. Ak budete drepať bez toho, aby ste trénovali iné svalové skupiny, vykonávali kardio a menili si stravu, získate silné svaly na nohách a gluteách - pod vaším nadbytočným tukom.

Úloha drepov

Drepy by mali byť skôr súčasťou plánu cvičenia na chudnutie ako jedinečnou stratégiou. Keď sú drepy súčasťou bežnej rutiny s posilňovaním celého tela, drepy pomáhajú spustiť uvoľňovanie hormónov, ktoré vám pomôžu rozvinúť štíhlu telesnú hmotu v celom tele. Telo, ktoré má väčšiu časť chudého svalu, má tendenciu spaľovať viac kalórií celý deň, čo pomáha pri chudnutí.

Viac úsilia

Americká rada pre cvičenie poznamenáva, že celková kondícia je lepším určujúcim faktorom schopnosti vášho tela spaľovať tuk a chudnúť. Aj keď vám drepy pomáhajú zlepšovať nižšiu telesnú silu a budovať chudé svaly, musíte sa tiež podieľať na kardiovaskulárnej činnosti počas 30 až 60 minút denne, väčšinu dní v týždni, aby ste spálili kalórie potrebné na odbúravanie tukov. Vyskúšajte okrem posilňovacieho tréningu chôdzu, beh, jazdu na bicykli, plávanie alebo skupinové fitnes, ako súčasť stratégie chudnutia.