Vhodnosť

Sú drepy a vzpieranie zlé pre dolnú časť chrbta?

Sú drepy a vzpieranie zlé pre dolnú časť chrbta?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Bolesť v dolnej časti chrbta nemusí byť problémom, ak správne dřepíte.

Pixland / Pixland / Getty Images

Rozhliadnite sa okolo svojej posilňovne na chlapcov a dievčatá v oblasti s váhami, ktorí kričia pod tlakom ťažkých bremien, a malo by sa vám odpustiť, že si myslíte, že tieto namáhavé činnosti poškodzujú vaše telo. Aj keď zle vykonávané vzpieranie môže byť zlé pre vaše dolné časti chrbta, silový tréning s dobrou technikou, najmä pri pohyboch, ako sú drepy, môže byť v prevencii zranení skutočne veľmi prospešný.

Vnímané riziká

Akákoľvek činnosť na vzpieranie so sebou nesie určitý stupeň rizika, ale hlavnou vecou, ​​ktorej sa musíte vyhnúť, bez ohľadu na cvičenie, je zaokrúhlenie chrbta. Podľa Národnej asociácie sily a kondicionovania ľudia často hlásia vyššiu mieru úrazov pri drepe, aj keď je to pravdepodobne založené na použití nesprávnych techník, existujúcich podmienkach, únave a nadmernom výcviku, a nie samotnom drepovom hnutí. Ďalšie náročné cviky - napríklad olympijské vleky a mŕtve vleky - tiež predstavujú vyššie riziko v dôsledku povahy pohybov a pokušenia, ktoré na ne majú ťažkosti. Pri použití správnej techniky sa však toto riziko výrazne znižuje.

Squat bezpečne

Hlavným dôvodom toho, že pri drepe môžete utrpieť bolesť chrbta, je vaša poloha chrbtice. Pri drepe by mala byť vaša chrbtica v neutrálnej polohe - nie príliš klenutá, ale ani zaoblená - ako poznamenal osobný tréner Benjamin Sabo z odboru biomechaniky v New Jersey. Hlavnou príčinou hernie disku alebo prolapsu v dolnej časti chrbta je opakovaná bedrová flexia alebo zaoblenie, dodáva špecialista na chrbticu Dr. Stuart McGill. Vyhnite sa zaokrúhleniu spodnej časti chrbta a nemali by ste sa obávať, že drepy spôsobia zranenie.

Späť dopredu

Ak stále zápasíte s nepohodlím dolnej časti chrbta alebo ak máte problémy so zastavením zaoblenia chrbta, zvážte prechod na predné drepy. Je ľahké udržať neutrálnu polohu chrbtice s tyčou v prednej drepovej polohe - predstavte si olympijský vzpierač v polovici fázy čistého a trhaného pohybu, pričom tyč leží cez ramená. V tejto polohe stále pracujete so svalymi nôh rovnako tvrdo, tvrdí chiropraxia Linsay Way of Wellness Way.

Cesta k vzpieraniu

Či už ste v maximálnej fyzickej kondícii, zotavujete sa zo zranenia alebo trpíte stavom kostí alebo kĺbov, silový tréning môže byť stále súčasťou vášho programu. Silový tréning môže podľa sympatómov Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb zmierniť príznaky stavov ako artritída a osteoporóza. S drepmi môžete pracovať na posilňovaní spodnej časti chrbta, aj keď sú to iba drepy s telesnou hmotnosťou. Pridajte cvičenia, ako sú výpady a stupienky, aby ste si vybudovali silu nôh; dosky, predĺženia chrbta a bočné mostíky pre vaše jadro; a ramenné alebo lavicové lisy, výťahy alebo sťahovacie pásy a rady pre vaše hornej časti tela.