Vhodnosť

Spáli horolezecké schody viac kalórií ako bežiaci pás?


Kráčajte do kopca, aby ste zvýšili svoje kalórie.

Photos.com/PhotoObjects.net/Getty Images

Počet kalórií, ktoré miniete na horolezeckom schodisku alebo na bežiacom páse, veľmi závisí od trvania a intenzity cvičenia a od vašej telesnej hmotnosti. Všeobecne platí, že beh na bežiacom páse spaľuje viac kalórií ako stúpanie po schodoch, ale chôdza na bežiacom páse spaľuje menej kalórií ako stúpanie po schodoch. Ktorékoľvek z týchto cvičení vám pomôže stráviť kalórie, zostať vo forme a zbaviť sa nežiaduceho telesného tuku.

Lezenie po schodoch

Čím viac vážite, tým viac kalórií spálite po schodoch. Harvard Health Publications uvádza, že osoba s hmotnosťou 125 libier vynakladá 360 kalórií pomocou stroja na schodové schody jednu hodinu, jednotlivec s hmotnosťou 155 libier spaľuje 446 kalórií a osoba s hmotnosťou 185 libier spotrebuje 532 kalórií za hodinu horolezeckých schodov. Ak je vaším cieľom chudnutie, spaľovanie 500 ďalších kalórií, ako jete za deň, vám pomôže zbaviť sa jednej libry týždenne.

Chôdza

Všeobecne platí, že chôdza na bežiacom páse horí o niečo menej kalórií ako lezenie po schodoch. Podľa publikácie Harvard Health Publications, 125-libra osoba spaľuje 270 kalórií za hodinu chôdze tempom 4 mph, 155-libra jednotlivec vynakladá 334 kalórií za hodinu a 185-libra osoba spaľuje 400 kalórií za hodinu chôdze na bežiacom páse tempom 4 mph. Ak idete rýchlejšie, pomôže vám spáliť viac kalórií, zatiaľ čo chôdza pomalšie ako 4 km / h znižuje vaše výdavky na kalórie.

Beh

Dokončenie bežeckého tréningu na bežiacom páse často spaľuje viac kalórií ako lezenie po schodoch. Harvard Health Publications uvádza, že 125 kilogramová osoba spaľuje asi 540 až 600 kalórií bežiacimi tempom 5,2 až 6 km / h po dobu jednej hodiny, 155 kilogramová osoba vynakladá 670 až 744 kalórií za hodinu a 185 kilogramová popálenina asi Uvádza Harvard Health Publications, uvádza sa 800 až 888 kalórií za hodinu pri rovnakom tempe 5,2 až 6 km / h.

Dôležité informácie

Aj keď lezenie po schodoch a používanie bežiaceho pásu sú kardiovaskulárne cvičenia, ktoré vám pomôžu minúť kalórie, striedajte ich pomocou bežiaceho pásu so schodišťovým horolezcom, ktorý vám pomôže predchádzať únave svalov a zvýšeniu tónov - pretože každý kus cvičebného náradia pracuje s rôznymi svalovými skupinami. Bez ohľadu na to, aký typ kardiovaskulárneho cvičenia si vyberiete, môžete dosiahnuť požadovaný výdaj kalórií úpravou tempa, intenzity a trvania cvičenia. Usmernenia pre fyzickú aktivitu z roku 2008 pre Američanov naznačujú, že dospelí sa každý týždeň zúčastňujú na 150 až 300 minútach cvičenia strednej intenzity.