Vhodnosť

Funguje schodisko Stepper pre tonizujúce nohy?


Schodiskové steppery sú obzvlášť účinné pri tónovaní vašich štvorkoliek a klzákov.

Kedysi ste mohli nájsť falangy schodišťových stepperov takmer v každej telocvični. V dnešnej dobe sú to eliptické trenažéry, ktoré majú najvyššiu popularitu - stále však nájdete niekoľko schodových stepperov alebo ich moderných bratrancov, stepírov, ktorí kopajú okolo v niektorých telocvičniach. Pokiaľ ich používate správne, môže vám ktorýkoľvek typ steppera poskytnúť pre vaše nohy náročné, tonizujúce cvičenie.

Technické záležitosti

Rovnako ako v prípade iných telocvičných strojov je výhoda, ktorú získate pri používaní schodového steppera alebo stepmill, priamo úmerná množstvu vynaloženého úsilia. Postavte sa rovno a nezaťažujte svoju váhu na riadidlách. ; ak ich musíte používať na vyváženie, držte sa priľnavosti na ľahkom mieste.

Pokiaľ nie ste vedome pripravovaní na niečo, čo vyžaduje, aby ste podnikli malé a rýchle kroky, sústredili sa aj na celý rozsah pohybu - malo by to byť viac alebo menej ako chôdza po normálnom lete po schodoch. Počas typického tréningu by sa vaše kolená mali ohýbať približne o 45 stupňov a pedále by nikdy nemali „zdola“ oproti zarážkam na spodnej časti stroja.

Speed ​​Matters Too

Zamyslite sa aj nad tým, ako tvrdo pracujete. Ak si na krokovom stroji môžete prečítať knihu alebo viesť jednostranný rozhovor, nezískavate plný úžitok z tónovania zo svojho času na stroji. Je čas to trochu vylepšiť.

Ak používate schody so starými školami - typ s „schodmi“ namontovanými na pákach, ktoré klesajú pod vašu telesnú hmotnosť - úprava odporu ovplyvňuje, ako rýchlo sa schody klesajú pod vami. Čím rýchlejšie sa kroky klesajú, tým ťažšie bude cvičenie.

Zoznámte sa s Stepmill

Stepmills sa podobajú malému eskalátoru, ktorý chodíte hore, keď sa kroky posúvajú nadol smerom k vám; Ak chcete ťažšie cvičenie na nevlastnom mlyne, jednoducho zvýšte rýchlosť, aby sa kroky rýchlejšie posúvali. Stepmills sa zameriavajú na rovnaké svaly, aké robí steper zo starej školy, ale viac sa podobajú pohybu lezenia po skutočných schodoch - čo znamená, že sú lepšou praxou na lezenie po schodoch v reálnom svete.

Jedna rýchla poznámka: Stepmills vyžaduje, aby ste sa pohybovali z jedného kroku na druhý, keď sú v neustálom pohybe. Ak teda zápasíte s rovnováhou, môžete byť pohodlnejší pri použití staršieho, krokového dizajnu založeného na páke.

Je to dobré pre zadok, príliš

Keď použijete schodový schodík, vaše štvorkolky - štyri svaly pred stehnom - a klzáky robia väčšinu práce, s pomocou svojich hamstringov, troch svalov v zadnej časti stehna. Vaša gastrocnemius tiež aktivuje, aby plantarflex vaše členky alebo namieriť nohy. Tento pohyb je výraznejší na stepi, ktorý vyžaduje, aby ste prešli z jedného kroku na ďalší, na rozdiel od starej školy, ktorá vám umožní zostať posadená na rovnakých dvoch pákach.

Foto Kredity

  • Stockbyte / Stockbyte / Getty Images