Vhodnosť

Schodiskové schody pre obéznych cvičencov


Ak steppery pre vás nepracujú, nevzdávajte sa - nájdite stroj alebo cvičenie, ktoré vás baví.

Digital Vision./Photodisc/Getty Images

Zažívanie úspechu s cvičením je často vecou nájdenia možnosti, ktorá sa vám páči, a potom sa jej držať. Pre niektorých ľudí s nadváhou alebo obéznych by správna voľba mohla zahŕňať schodiskové stroje. Nezabudnite, že niektoré stroje budú pre vás oveľa vhodnejšie ako iné. Vaša telocvičňa môže mať jeden alebo všetky štandardné schodiskové stroje, ale sú k dispozícii aj na domáce použitie prostredníctvom ľubovoľného počtu maloobchodníkov s fitness zariadeniami.

Limity hmotnosti stroja

Ak ste obézni, asi najdôležitejšou vecou, ​​ktorú musíte zvážiť, je, či stroj, ktorý chcete používať, bude uniesť vašu váhu. Robustnejšie stroje dokážu spravidla držať až 350 libier, zatiaľ čo menšie „mini“ verzie dokážu držať najviac 200 až 250 libier. Prečítajte si používateľskú príručku stroja, aby ste sa uistili, že si ju zakúpite alebo začnete používať vo vašej telocvični. Hmotnostný limit sa môže zobraziť aj na bočnej alebo zadnej strane stroja, na výstražných štítkoch a štítkoch s bezpečnostnými upozorneniami alebo v ich blízkosti. Používanie stroja, ktorý nie je navrhnutý tak, aby uniesol vašu hmotnosť, môže mať za následok zranenie alebo poškodenie stroja. Pre niektorých obéznych cvičencov môže byť ťažké umiestniť ich medzi stacionárne kľučky niektorých modelov. A keďže stroje vyžadujú, aby ste svoje telo neustále posúvali smerom nahor proti gravitácii, cvičenie môže byť pre začiatočníkov príliš náročné.

Najnáročnejšia možnosť: Step Mills

Ak sa rozhodujete, ktorý krokový stroj sa má použiť, najskôr vyhľadajte odrodu „step mill“. To má tendenciu byť robustnejší stroj s vysokým hmotnostným limitom. Stroje sú dosť veľké a zvyčajne vyzerajú ako malé schodisko. Ak ich chcete použiť, začnite od spodnej časti „schodiska“ a krok od jedného kroku k ďalšiemu najvyššiemu kroku. Stroj priebežne otáča kroky, čo vám umožní pokračovať v krokovaní nahor bez toho, aby sa skutočne pohyboval vpred. Tieto stroje zvyčajne zvládnu okolo 300 libier.

Ďalšie možnosti stroja

Vaša telocvičňa môže mať v závislosti od vašej aktuálnej hmotnosti aj ďalšie možnosti schodišťa, ktoré môžete použiť. Namiesto veľkého stroja, ktorý vyzerá ako schodisko, majú tieto možnosti spravidla dva pádlové schody. Odroda poháňaná motorom zahŕňa motor, ktorý pohybuje širokými lopatkovými stupňami nahor a nadol. Lacnejšou a jednoduchšou možnosťou je odroda poháňaná piestom, ktorá sa dodáva v štandardnej a mini verzii. Pri tomto type piesty pod stupňami nútia kroky, aby sa pohybovali nahor a nadol. Mini verzie sú niekedy dodávané s zábradlím, niekedy nie - čo z nich robí náročnú voľbu pre ľudí s problémami s rovnováhou. Štandardné verzie sa líšia svojimi váhovými limitmi, ale vo všeobecnosti môžu mini verzie pojať iba asi 200 až 250 libier.

Kalórie, ktoré spálite

Chudnutie je predovšetkým o vytváraní deficitu kalórií. Pokiaľ ide o účinnosť schodových schodov, jedná sa o možnosť uprostred cesty. Podľa publikácie Harvard Health Publications môže osoba s hmotnosťou 185 libier očakávať, že spáli asi 266 kalórií pomocou stroja na schodiskových stupňoch počas 30 minút. Ak vážite viac ako to, pravdepodobne budete spaľovať viac kalórií ako pri jednej relácii. Majúc na pamäti, že deficit 3 500 kalórií povedie k úbytku hmotnosti 1 libry, ak budete stroj používať 30 minút, päť dní v týždni vám môže pomôcť stratiť asi 1 libru za dva týždne - to znamená, pokiaľ nezvyšuje ani neznižuje množstvo, ktoré jete každý deň.