Vhodnosť

Ako sa postaviť z chrbta

Ako sa postaviť z chrbtaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Dostať sa dovnútra a von z ohybov je náročné.

Obrázky George Doyle / Stockbyte / Getty

Na to, aby sme sa postavili z chrbta, je potrebná aj sila a kontrola tela. Chrbty, ktoré sa často praktizujú jogínmi a gymnastkami, sú účinné pri posilňovaní paží, zápästí a glute, spolu so svalmi trupu a chrbta. Podľa časopisu Yoga Journal môžu terapeuticky chrbtové ohyby pomôcť zvýšiť energiu a zmierniť depresiu. Akonáhle ste bezpečne dosiahli plný backbend, vyzvite sa učením, ako sa postaviť z pozície.

Zahrejte sa

Zahrejte sa a pripravte svoje telo na chrbty, vykonajte 10 až 15 minút jogových pozícií, ako napríklad tie, ktoré pochádzajú zo slnka. Pózy pomôžu zvýšiť prietok krvi a zároveň aktivovať svalové skupiny v tele. Zahŕňajte pózy, ako je napríklad pes smerom nadol, predný ohyb, doska, lízatko a pes smerom nahor.

Zapojte svoje jadro

Zapojte svaly do nôh a jadra, aby ste sa postavili z chrbta. Zmáčajte stehná, keď tlačíte chodidlá svojich chodidiel do zeme a od vás. Vytiahnite svaly brucha smerom k vašej chrbtici a stiahnite glutey. Zdvihnite jednu ruku smerom k bokom a zaistite celé jadro, aby ste pomaly vytiahli trup do stoja.

Použite rýchlosť

Prejdite sa dozadu a dopredu, aby vám pomohlo postaviť sa zo záhybu. Presuňte svoju váhu od nôh do rúk a späť. Zložte ruky, využite rýchlosť a vytiahnite sa dopredu a nahor.

Získajte pomoc

Keď sa učíte, využite stenu na pomoc pri vychádzaní z chrbta. Táto metóda vám môže pomôcť zoznámiť sa s pohybmi vstávania z vášho chrbta a zároveň poskytovať podporu pri budovaní sily nôh a jadra. Položte rohož kolmo na stenu a zatlačte ju do zápästia alebo na koleso so zápästiami 1 až 2 palce od steny. Posuňte každú ruku nahor po stene, kým nie ste vo zvislej polohe.

Prejdite na profesionála

Požiadajte certifikovaného učiteľa jogy alebo trénera gymnastiky, aby vás upozornil, keď sa dozviete, ako povzniesť z chrbta. Nechajte pozorovač pevne stáť medzi nohami a jemne podopierajte spodnú časť chrbta, pretože vám pomáha zdvihnúť vás z pozície. Vykonajte prácu sami; pozorovateľ by vás nemal držať, ale skôr pomáhať a uistiť sa, že nespadnete.

Tip

  • Cvičte často; chúlostivé alebo náročné pozície, ako napríklad chrbtové zákruty, vyžadujú na zvládnutie pohybov pravidelnú prax.

Výstraha

  • Pred začatím cvičenia jogy alebo gymnastiky sa poraďte s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti. Informujte lekára o nedávnych zraneniach alebo o akýchkoľvek chronických zdravotných stavoch.


Pozri si video: Bolesť chrbta liečil injekciou SPERMII?! HASHTAG #12 (August 2022).