Vhodnosť

Spustenie bežnej rutiny na bežiacom páse


Sprinting na bežeckom páse vám ponúka možnosť intenzívneho tréningu bez ohľadu na to, aké zlé počasie.

Jupiterimages / obrázky značky X / obrázky Getty

Začatie sprintu na bežiacom páse môže byť veľmi užitočnou voľbou pre skúsených športovcov aj začiatočníkov. Tí bežci, ktorých zadržiavajú chladné počasie alebo zľadovatené podmienky, sa môžu počas bežného zimného obdobia vrátiť na bežiaci pás v telocvični, aby zostali vo forme. Začiatočníci môžu na bežeckom páse použiť sprinting rutinu, aby sa dostali do formy a spaľovali tuk na pohodlnom, suchom a trochu odpruženom povrchu.

Funkcie bežiaceho pásu

Uistite sa, že rozumiete tomu, ako váš bežiaci pás pracuje, a viete, ako používať tlačidlá, ktoré zvyšujú a znižujú rýchlosť, ako aj tlačidlá, ktoré zvyšujú a znižujú sklon bežiaceho pásu. Zvyčajne sa používa aj tlačidlo rýchleho zastavenia, s ktorým by ste sa mali oboznámiť, čo sa skutočne hodí, ak sa náhle objaví dych, bolesť na hrudi alebo zranenie. Jednoduchým plácnutím tlačidla Stop rýchlo zastavíte bežiaci pás, aby ste sa mohli bezpečne dostať z terénu.

Sprinting Intervals

Najväčší úžitok získate z pravidelného sprintu na bežiacom páse. To znamená spustenie sprintu pri vysokej rýchlosti na krátky, ale intenzívny čas, napríklad 30 sekúnd, pred spomalením a chôdzou alebo joggingom pri pokojovom tempe s nízkou intenzitou počas jednej minúty. Táto zmena medzi úsilím s vysokou intenzitou a nízkou intenzitou je jeden interval. Začnite s cvičením približne v troch intervaloch ako začiatočník, ale v lepšom stave môžete postupovať do viacerých intervalov, dlhších šprintov alebo kratších období odpočinku.

Výhody

Spustenie sprintu na bežiacom páse môže priniesť niekoľko výhod. Po prvé, vaše kardio cvičenia sú kratšie pri sprinte ako v porovnaní s dlhými mučiacimi reláciami v rovnovážnom stave kardio. Po druhé, šprintérske postupy spaľujú viac kalórií a tukov ako kardiostabilný stav a jeho intenzita spôsobuje, že vaše telo spaľuje tuk dlho po skončení tréningu. Sprinting vyvíja energetické systémy vášho tela, aeróbne aj anaeróbne, čo zvyšuje vašu výdrž, silu a rýchlosť.

Dôležité informácie

Pred začatím tréningového postupu sa vždy poraďte so svojím lekárom, najmä pokiaľ ide o intenzívny postup pri šprinte. Pred akýmkoľvek šprintom je tiež dôležité zahriať sa aspoň 5 až 10 minút miernym chôdzou. Pred začatím šprintu sa musíte ubezpečiť, že vaše telo je ohnuté, alebo riskujete zranenie, čo bude znamenať, že nemôžete vôbec cvičiť. Jedným tipom, ako zvýšiť rýchlosť bežeckého trenažéra ako skutočný beh, je zvýšenie sklonu na 1 alebo 2 percentá.

Zdroje (1)