Vhodnosť

Stacionárne tréningy bicyklov

Stacionárne tréningy bicyklovWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Stacionárne bicykle ponúkajú množstvo možností pre kardio tréningy.

Photodisc / Photodisc / Getty Images

Keď zacvičíte do posilňovne, stacionárny bicykel je vynikajúcou voľbou z niekoľkých dôvodov. Tento stroj ponúka cvičenie s nízkym dopadom, takže sa nebudete musieť starať o namáhanie kĺbov. Stacionárne bicykle sú úplne prispôsobiteľné pre tréning, ktorý vyhovuje vašim fitnes cieľom.

Zintenzívnite sa pomocou intervalového tréningu

Základnou myšlienkou intervalového tréningu je intenzívnejšie tlačenie na krátke časové obdobie v rámci dlhšieho tréningu. Na svojom stacionárnom bicykli sa rozhodnite, či chcete tlačiť na odpor tým, že stlačíte napätie proti pedálom alebo chcete použiť intervalové impulzy na rýchlosť. Pôsobenie svalov proti odporu môže pomôcť posilniť nohy, zatiaľ čo rýchlejšie šliapanie prinesie vytrvalosť. Zahrejte sa na päť minút a potom sa tlačte buď rýchlosťou alebo odporom od 30 sekúnd do jednej minúty. Potom odpočívajte dve až tri minúty. Pokračujte v striedaní, kým vaša relácia neskončí.

Roztočte sa

Spinning je obľúbenou voľbou pre cvičenie na rotopede. Táto rutina používa bicykel na kardiogram s vysokou intenzitou, ktorý počas cvičenia narastá v ťažkostiach. Mnoho telocviční ponúka spriadacie kurzy a tiež nájdete videá, ktoré môžete sledovať doma. Po krátkom zahriatí postupne zvyšujte odpor počas prvých 10 až 15 minút tréningu. Znížte odpor a udržujte pedál pri stálej rýchlosti. Opakujte po celú dobu cvičenia. Jadrom súčasti točenia je vysoko energetický soundtrack, takže nájdite nejakú motivujúcu hudbu pre vašu rutinu.

Napodobniť pravidelný bicykel

Pre klasickú rutinu skúste jazdiť na stacionárnom bicykli rovnako ako na bežnom bicykli. Nastavte si čas a potom prispôsobte odolnosť na pohodlnú, udržateľnú úroveň na celé trvanie. Pedál tempom, ktoré je náročné, ale nie príliš ťažké udržať stabilné. Aby ste predišli únave svalov, postavte sa každých päť minút a postavte pedál do zvislej polohy. To bude udržiavať prietok krvi v dolnej časti chrbta a tiež pridať nejakú rozmanitosť vášho tréningu.

Pridať do zbraní

Ak chcete dosiahnuť celkové telo, skúste zahrnúť hornú časť tela do cyklistickej rutiny. Pretože je rotoped stacionárny, môžete uvoľniť ruky z riadidiel a držať malé činky. Na normálnom bicykli nikdy nepoužívajte závažia na ruky, pretože uvoľnenie riadidiel je nebezpečné. Pri pedále tlačte ruky z hrude a potom ich pomaly ťahajte dozadu. Tento krok pomôže tón vašich ramien a bicepsov.