Vhodnosť

Nahrádzajú parné kúpele kardio cvičenia?


Pocenie v parnej miestnosti nie je náhradou za silné kardio cvičenia.

Jupiterimages / Liquidibrary / Getty Images

Spracujete pot v parnej miestnosti a ak je to dobré, môžete skúsiť zdôvodniť výmenu kardiovaskulárnych cvičení časom vo vlhkej saune. Keď potíte búrku, vaše srdce bije rýchlejšie, takže sa zdá byť logické, že parná komora a aeróbne cvičenie sú vzájomne zameniteľné. Možno ste si dokonca všimli, že po pare vážite menej, ale nie je to ten druh chudnutia, ktorý pretrváva.

Tip

  • Aj keď sedenie v parnej miestnosti vytvára dobrý pot, nie je to náhrada za bežné kardio cvičenie.

Porovnať chudnutie

Keď sa potíte na bežiacom páse alebo v aerobiku, využívate energiu a spôsobuje to, že váš metabolizmus spaľuje kalórie. Vykonané dôsledne, vaše kardio cvičenie môže viesť k strate tuku. Ale keď trávite čas v parnej miestnosti, pot, ktorý vyteká, je prísne výsledkom toho, že sa vaše telo snaží ochladiť, nedochádza k žiadnym významným zmenám metabolizmu alebo nadmernému spaľovaniu kalórií. Dôvodom, prečo si môžete všimnúť rozdiel vo vašej váhe po tom, ako sa napijete, je to, že ste potili tekutiny. Takže akonáhle nahradíte tieto tekutiny, keď pijete vodu, športový nápoj alebo iný nápoj, obnovíte sa všetky straty na váhe, ktoré pocítite v parnej miestnosti.

Zvýšte svoj srdcový rytmus

Teplo v parnej miestnosti pomáha zvyšovať krvný obeh, čo môže viesť k zvýšeniu srdcovej frekvencie. Ale pretože nevyčerpáte energiu, nejde o cvičenie. Preto je kardio lepšou voľbou pre zvýšenie vášho metabolizmu na zvýšenie srdcového rytmu a spálenie kalórií. Podľa ExRx.net by aeróbne cvičenie malo zvýšiť vašu srdcovú frekvenciu o 60 až 80 percent maximálnej srdcovej frekvencie. Webová stránka cvičenia tiež odporúča kombináciu silového tréningu a kardio cvičenia pre optimálne chudnutie, pričom odporúča, aby cvičenci začlenili svoje tréningy odporu s intervalovým tréningom s vysokou intenzitou, šprintom a plyometrikou.

Zvážte výhody Steam

Len preto, že parný kúpeľ nemôže nahradiť kardio cvičenie, to neznamená, že nie sú prospešné. Vlhké teplo v parnej miestnosti je relaxačné a môže poskytnúť úľavu pre bolesť svalov po tréningu a pomáha zvyšovať flexibilitu. Aj keď nemáte boľavé svaly, krátky čas v parnej miestnosti - asi 15 až 20 minút - môže podľa Harvard Health pomôcť znížiť stres po hektickom dni, zvýšiť pocity pohody a relaxácie.

Buďte opatrní a buďte v bezpečí

Parné kúpele sú pre väčšinu ľudí rôznej úrovne fitness v podstate bezpečné. Seniori, batoľatá a tehotné ženy, ktorí majú nekontrolovaný krvný tlak alebo problémy so srdcom, by však mali zostať mimo parnej miestnosti. Vyhnite sa tiež mokrej saune, ak ste chorí alebo užívate lieky, ktoré by mohli ovplyvniť schopnosť tela potiť sa alebo regulovať teplotu. Ste vystavení riziku dehydratácie kedykoľvek sa potíte, takže aj keď teplo v parnej miestnosti je vlhké teplo, vypite 16 až 32 oz. vody po trávení času v parnej miestnosti.