Vhodnosť

Je 1 000 kalórií na eliptickom trati dobrým spôsobom, ako schudnúť?


Spaľovanie 1 000 kalórií na eliptickom stroji vám pomôže pracovať na chudnutí.

Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images

Chudnutie sa točí okolo spaľovania viac kalórií, ako konzumujete v danom období. Ak dokážete spáliť 1 000 kalórií na eliptickom stroji, budete mať na cieľ chudnutia jednu nohu. Čas, ktorý musíte venovať spaľovaniu 1 000 kalórií, závisí od typu tela a intenzity tréningu, ale niekoľko z týchto cvičení každý týždeň vám môže pomôcť dosiahnuť nedostatok kalórií a roztaviť libry.

Cvičte libier

Zabudnite na diéty pri zrážkach - najlepší spôsob, ako schudnúť, je kombinácia cvičenia a správnej výživy. Cvičenie má mnoho podôb, ale aeróbne cvičenie je kľúčové pri znižovaní hmotnosti. Použitie eliptického stroja, ktorý poskytuje aeróbne cvičenie, je ideálnym spôsobom na spaľovanie kalórií. Cvičenie nielen zvyšuje váš srdcový rytmus, ale tiež posilňuje niekoľko svalových skupín v tele. Keď kombinujete cvičenie a výživu, vyhodíte jednu libru tuku, aby ste dosiahli kalorický deficit 3 500 kalórií.

Vyňatie pôdy z práce viac alebo menej

Ak chcete stratiť libru týždenne, typickým prístupom je spáliť ďalších 500 kalórií denne. Spaľovanie 1 000 kalórií na eliptickom stroji nemusí nevyhnutne viesť k tomuto deficitu kalórií, ale toto cvičenie povedie k veľkej pomoci. 200 libier, podľa HealthStatus, spáli 1 032 kalórií za hodinu používania eliptického stroja. Ľahší človek bude musieť minúť trochu dlhšie na stroj, zatiaľ čo ťažší človek dosiahne cieľ 1 000 kalórií za menej ako hodinu.

Dávajte pozor na pretrénovanie

Denné cvičenie na eliptickom trenažéri vám môže pomôcť rýchlejšie schudnúť, ale môže vás tiež unaviť a nedá vašim svalom dostatočný čas na regeneráciu. Namiesto toho, aby ste sa pokúšali pretrénovať, venujte sa tomuto tréningu tri až päť dní v týždni. Tým, že cvičíte tri až päť dní v týždni, pravdepodobne splníte odporúčanie 300 minút týždenného aeróbneho cvičenia na chudnutie. Kalórie, ktoré spálite, môžu stále stačiť na zlepšenie vašej šance na chudnutie, ale je menej pravdepodobné, že sa vám vyvinie svalové napätie, ktoré by mohlo obmedziť vašu schopnosť vykonávať budúce cvičenia.

Zvážte svoju stravu a celkový životný štýl

Ak v ktorýkoľvek deň spálite na eliptickom stroji 1 000 kalórií, zlepšili ste svoje šance na dokončenie tohto dňa s nedostatkom kalórií. Čas, ktorý trávite mimo cvičebného zariadenia, je však rozhodujúci, ak chcete schudnúť. Konzumujte zdravú diétu s nízkym obsahom kalórií, aby ste predišli negácii kalórií, ktoré ste spálili na eliptickom stroji, a snažte sa byť čo najaktívnejší - aj keď každý večer svižne chodíte okolo bloku. Zahrňte do týždenného fitnesu tiež aspoň dva tréningy silového tréningu. Silový tréning hrá úlohu pri zvyšovaní metabolizmu, čo vám môže pomôcť schudnúť rýchlejšie.