Vhodnosť

Posilnenie plienok a teliat pomocou baletu


Cvičte balet pre silnejšie členky a posilnené teľatá.

Jeden pohľad na elegantné, tvarované nohy baletnej tanečnice a budete vedieť, prečo mnoho fitness trénerov používa baletné pohyby na posilnenie lýtkových svalov a členkov. Silné, pružné teľatá a členky môžu zlepšiť váš športový výkon a znížiť riziko zranenia. Nemusíte tancovať ako prima balerína, aby ste získali silu a stabilitu z niekoľkých kľúčových baletných cvičení.

Barreho cvičenia

Baletní tanečníci používajú cvičenia pri bare na zahriatie svalov, zatiaľ čo zvyšujú silu a techniku. Na vyváženie môžete použiť aj stenu alebo operadlo stoličky. Relevant, základný baletný pohyb, v ktorom stúpate na gule nôh, zameriava svaly lýtok a nôh a zároveň predlžuje členky. Relevy môžu byť kombinované s demi vrstvami, malými zákrutami kolien pre dynamické cvičenie nôh. Pri ohýbaní a narovnávaní kolien s každou demi plie stabilizujte členky tak, aby sa oblúky nôh nekroutili dopredu a dozadu. Zameraním na správne zarovnanie trénujete členky tak, aby zostali stabilné a silné pod tlakom.

Vyvažovacie cvičenia

Vyzvite sa na vyrovnávacie cvičenia vykonávané bez stoličky alebo barre na podporu. Zdvihnite jednu nohu z podlahy a priveďte hornú časť špičky nôh vedľa kolena stojacej nohy. Držte túto pozíciu tak dlho, ako môžete opakovať na druhej nohe. Keď držíte túto pozíciu, malé svaly v členkoch pracujú neustále, aby udržali vaše telo v rovnováhe. Pre ďalšiu výzvu skúste vyvažovať nohu natiahnutú od tela alebo päty mimo zem.

Cvičenie na lyžiach

Keď vykonávate baletné skoky, posilňujete svaly lýtok a nôh odporom vlastnej telesnej hmotnosti. Ak chcete vykonať šalát - základný baletný skok - začnite s ohnutými kolenami a končatinami. Prerazte gule na nohách, keď ukazujete prsty na nohách vo vzduchu. Pristúpte s kontrolou cez prsty na nohách, plesoch a pätách, aby ste sa vrátili do svojej východiskovej polohy. Zamerajte každú nohu jednotlivo tak, že tieto skoky vykonáte naraz.

Protahovacie cvičenia

Pri sústredení sa na posilnenie svalov dolných končatín nezabudnite na napínanie, ktoré pomáha predchádzať stuhnutosti svalov. Čím flexibilnejšie sú vaše lýtkové svaly a členky, tým väčší je rozsah pohybu. Prevezmite balet štvrtú pozíciu s jednou nohou pred druhou na podlahe. Otočte prsty na nohách rovnobežne, potom sa vrhnite dopredu na prednú nohu a snažte sa čo najlepšie udržať svoju pätu na zemi. Ohnite hlbšie do Achillovej šľachy ohnutím zadného kolena.