Vhodnosť

Ako napnúť Achillovu šnúru pomocou steny


Vykonajte úsek steny, aby ste udržali Achillovu šľachu zdravú.

IT Stock / Polka Dot / Getty Images

Podľa McKinley Health Center na University of Illinois Urbana-Champaign sú medzi bežcami pomerne časté zranenia Achillovej šľachy. Udržiavanie flexibilného teľa vykonávaním rozťahovania na stene je vhodným preventívnym opatrením na ochranu Achillovej šľachy. Ak ste utrpeli zranenie Achilles, existuje veľká šanca, že lekár alebo terapeut odporučí rovnaký úsek steny, aby vám pomohol zotaviť sa.

1.

Postavte sa proti stene.

2.

Natiahnite ruky priamo pred plecia a dlane položte na stenu. Ak vaše ruky nie sú úplne roztiahnuté, vráťte sa späť.

3.

Predpokladajme rozdelený postoj s jednou nohou vpred a jednou späť. Počas celého úseku udržiavajte obe nohy rovno na podlahe.

4.

Narovnajte chrbát, potom ohnite predné koleno a nakloňte sa dopredu, až kým nepocítite roztiahnutie chrbta lýtka.

5.

Držte strečing po dobu 20 až 30 sekúnd bez odskakovania a potom opakujte streč s opačnou nohou dopredu, aby ste dokončili jedno opakovanie.

Tip

  • Ak chcete získať maximálny úžitok z úseku steny, vykonajte štyri až osem opakovaní denne, päť až sedem dní každý týždeň.

Varovanie

  • Natiahnutie steny spôsobí sprísnenie zadnej časti tela, ale nemalo by to spôsobiť bolesť. Prestaňte sa preťahovať, ak cítite bolesť v tele alebo oblasti Achillov. Preťaženie môže poškodiť Achillovu šľachu.
  • Ak ste utrpeli zranenie Achillovej alebo máte iné problémy s nohami, pred vykonaním rozťahovania na stene vyhľadajte lekársku pomoc.