Vhodnosť

Silový tréning na stratenie stehien


Pravidelný tréning odporu môže znížiť veľkosť stehien.

Riedenie veľkých stehien je spoločným cieľom cvičenia, ktorý sa dá dosiahnuť pomocou rôznych odporových cvikov a kardio cvičení. Avšak veľkosť stehien je určená geneticky, čo znamená, že zatiaľ čo môžete stenčatami tónovať a tvarovať cvičenia s dolnou časťou tela, aby ste získali tenší vzhľad, bude ich toľko. Okrem toho nemôžete na mieste zredukovať časti tela - ak chcete schudnúť, musíte stratiť celkovú hmotnosť a tuk.

Beh na diaľku

Kardio cvičenia sú najúčinnejším spôsobom spaľovania kalórií a pomáhajú vám strácať telesnú hmotnosť a tuk. Podľa Americkej asociácie srdca sa odporúča 30 minút kardiovaskulárnej intenzity päť dní v týždni na udržanie všeobecnej kondície. Ak chcete stratiť objemné svaly stehien, Columbia University navrhuje beh na diaľku, čo pomáha tónovať nohy, ako aj znižovať ich veľkosť. Aj keď budete budovať svaly na nohách, vytrvalostný tréning potrebný na beh na diaľku znamená, že si vyviniete štíhlejšie svaly. Ak však nie ste zvyknutí na beh alebo trpíte bolesťou alebo zranením kĺbov, nemusí to byť pre vás dobrá voľba. Začnite pomaly, aby ste si svoje telo zvykli na nový cvičebný a tréningový režim a aby ste znížili riziko zranenia.

Single-Leg Squat s uterákom

Táto variácia na základnom drepe pracuje s vašimi klzákmi, ako aj s vašimi štvorhlavými svalmi, buduje svalovú hmotu a tonizuje vaše nohy. Postavte sa so šírkou bokov od seba, položte uterák pod ľavú nohu a položte svoju váhu na pravú nohu. Poklesom ohybom na pravom kolene a bedre, choďte do drepu, nikdy nenechajte koleno presahovať okolo prsta na nohe. Ľavú nohu držte rovno a nechajte ju kĺzať do strany. Keď je pravé stehno rovnobežné s podlahou, zastavte a pomaly sa zdvihnite späť do východiskovej polohy, trikrát zopakujte drep pre tri sady a potom prepnite strany.

Kučery nôh

Kučery nôh pôsobia na vaše hamstringy a lýtkové svaly. Ležiac ​​s bruškom na čalúnenej lavici, položte čalúnenú úroveň tak, aby sedela na obidvoch nohách, blízko dolného lýtka a tesne nad členkom. Súčasne zdvihnite obe nohy, nohy smerujte k spodnej časti a potom pomaly spustite späť do východiskovej polohy. Pri zvyšovaní sily nôh opakujte výťah 10-krát pre tri sady.

Postavenie nohy na bok

Klasické cvičenie, bočné ležanie nohy zvyšuje pôsobenie vašich stehenných svalov, najmä ak na zvýšenie odolnosti používate odporovú pásku alebo členkové závažia. Pri hmotnosti členkov pripojte závažie k členku hornej časti nohy. Pre pásmo odporu obopnite pásmo okolo oboch členkov, ak je to potrebné, zviažte konce pásky dohromady. Ležiac ​​na pravej strane s nohami na sebe, položte pravú ruku pod hlavu na podporu. Držte trup a nohy rovno, zdvihnite ľavú nohu o 60 stupňov, potom o 90 stupňov a potom sa pomaly vráťte do východiskovej polohy. Opakujte 12-krát pre tri sady a potom prepnite strany.