Vhodnosť

Ako napnúť dolnú časť chrbta pomocou zákrut chrbtice


Keď sa krútite, držte ruky na bokoch.

Obrázky značky X / Obrázky značky X / obrázky Getty

Krútenie chrbtice pomáha predlžovať a napínať dolnú časť chrbta, ako aj ramená, boky a šikmé časti. Krivky chrbtice okrem napínania svalov tiež pomáhajú udržiavať pružnosť, dĺžku a zdravie chrbtových diskov a fazetových kĺbov v zadnej časti chrbtice. A zákruty pomáhajú zlepšovať rozsah pohybu a zvyšujú krvný obeh vo vašich žľazách a orgánoch. Ako vždy, cvičte svojím vlastným tempom a krútte sa, iba ak sa budete cítiť pohodlne. Pred akýmkoľvek novým cvičením sa porozprávajte so svojím lekárom, najmä ak máte chronické zranenie alebo zdravotný stav.

1.

Posaďte sa s nohami natiahnutými priamo pred seba a rukami smerom k bokom vo výške ramien.

2.

Ohnite nohy a posaďte sa rovno a vysoko. Vydýchnite a stiahnite si svaly brucha a vytiahnite brucho do chrbtice. Skrútte si trup, ruky a hlavu doľava a udržujte svoje boky štvorcové.

3.

Dýchajte pomaly a držte točenie až jednu minútu. Pri každom vdýchnutí a výdychu zdvihnite svoje telo a trochu točte cez svoju hrudnú kosť.

4.

Uvoľnite do východiskovej polohy otočením trupu dopredu.

5.

Zopakujte cvičenie napravo.

6.

Pokračujte v striedaní strán celkom šesť minút.

Tip

  • Keď sa krútia chrbtice, nikdy sa neskĺznite. Zlé držanie tela znižuje rotáciu chrbtice a znižuje účinnosť cvičenia. Ak chcete zabrániť lovu, predstavte si, že vás čaká šnúra, ktorá vás drží nad temenom hlavy.

Výstraha

  • Neprekrúcajte strednú a spodnú časť chrbta - menej pohyblivé časti chrbtice - čo môže viesť k bolesti a zraneniu. Aby ste zabránili nadmernému rozťahovaniu, začnite s rotáciou spodnej časti chrbta. Postupne krútte po jednom stavci, až kým sa nebudete cítiť v chrbte.