Vhodnosť

Ako natiahnuť bolesť Trapezius

Ako natiahnuť bolesť TrapeziusWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Úseky Trapezius môžu vytvárať väčšiu flexibilitu krku.

Hemera Technologies / AbleStock.com / Getty Images

Váš lichobežník - chrbtový sval v tvare diamantu, ktorý sa rozprestiera medzi vašimi plecami a siaha od stredu chrbta po spodok lebky - vykonáva mnoho funkcií. Stabilizuje a posúva lopatky počas ťažných cvikov a tiež poháňa predlžovanie krku, bočné ohýbanie a rotáciu, spolu s obmedzeným predlžovaním hrudnej chrbtice: Myslite „sedieť rovno“ pri stole. Pretože pokrýva takú mobilnú oblasť a vykonáva toľko funkcií, závisí spôsob, akým natiahnete lichobežník, od ktorej časti bolesti je bolesť.

Trapézius sa tiahne za krk

Lichobežní sval je typicky rozdelený do troch skupín svalových vlákien. Horné vlákna pretekajú od vonkajšieho okraja límca k spodnej časti lebky. Ak je táto časť svalov bolesť, môžete ťažiť z roztiahnutia horného lichobežníka. Zdržujte svoje plecia dolu, keď krk jemne ohýbate dopredu a do strany, akoby šnúra spojená s temenom hlavy bola na tejto strane natiahnutá smerom k chodidlu. Môžete si tiež ohnúť krk priamo na jednu alebo druhú stranu, akoby vám špica smerovala k ramenu. Znova držte ramená dole.

Objatie úteku pre stredného lichobežníka

Stredné vlákna vášho lichobežníkového svalu priťahujú lopatky k sebe; tieto svalové vlákna tiež zdvíhajú a otáčajú lopatky smerom k vašim golierom. Aby ste natiahli túto časť lichobežníkového svalu, obejmite sa: Obe ruky obtočte okolo tela a rukami jemne potiahnite svoje plecia - a tým aj vaše lopatky - dopredu. Môže vám pomôcť predstaviť si šírenie lopatiek ako krídla.

Tieto svalové vlákna môžete napnúť aj tým, že sa budete držať na zvislom pevne namontovanom stožiari - myslite na stroj so zníženou hmotnosťou alebo na niečo iné, čo sa absolútne nepohybuje, ak naň zatiahnete - a aplikujte trakciu, keď sa mierne opriete, cítite napätie rozširuje vaše lopatky od seba.

Cvičenie Stretch Ball pre stredného lichobežníka

Ak je váš stredný lichobežník obzvlášť napätý, gravitácia môže byť všetko, čo potrebujete na jeho natiahnutie - pomocou cvičebnej lopty. Zalomte sa nad loptičku, brucho dole, s lopatkami cez najvyšší bod lopty. Nechajte ruky klesnúť do strán, potom uvoľnite napätie v pleciach a nechajte lopatky roztiahnuté od seba, pretože gravitácia ťahá ruky nadol. Tento úsek môže tiež poskytnúť určitú úľavu pre pevné vlákna s nižším lichobežníkom.

Detská Pose pre Lower Trapezius

Vaše dolné lichobežníkové svaly otáčajú lopatkami, priťahujú ich a znižujú. Póza dieťaťa je vynikajúci spôsob, ako napnúť tieto svalové vlákna. Začnite kľačaním na podlahe a sedením na pätách (alebo sa čo najviac priblížte k sedeniu na pätách). Zložte pánty dopredu z bokov, keď idete rukami vpred, až kým sa váš trup neopiera o stehná a kým sa hlava nestretne s podlahou (alebo sa opäť neskoro priblíži). Natiahnite ruky pred seba, dlane dolu, až ucítite roztiahnutie dolného lichobežníkového svalu.


Pozri si video: Trapézové svaly strečink - Fyziotrenér (August 2022).