Vhodnosť

Úseky pre tesný predný Serratus

Úseky pre tesný predný SerratusWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak sa svaly obklopujúce vaše rebrá cítia napäté, roztiahnite predný serratus, aby ste zmiernili napätie.

Photos.com/PhotoObjects.net/Getty Images

Ak sa vaše bočné rebrá cítia pevne, môže to byť predný serratus. Váš predný sval serratus sa prichytáva na horných osem až deväť rebier a lopatku. Tento sval pomáha pri niekoľkých rôznych pohyboch, ako sú pohyby vykonávané pri kliešťoch, stlačení ramien a plecových ramenách. Podporuje tiež ramenný kĺb a udržuje lopatky na chrbte. Tí, ktorí silový tréning často potrebujú zmierniť napätie prednej strany serratus pomocou natiahnutia.

Začnite zahrievaním

Preťahovanie studených svalov môže spôsobiť zranenie. Začnite zahrievaním tela jemným pohybom. Sadnite si do pohodlnej polohy so skríženými nohami. Položte ruky na kolená. Posuňte trup dopredu a začnite s hrudníkom vytvárať kruhy. Po pár minútach choďte iným smerom. Pokračujte v zahrievaní ramienkami: pokrčte si ramená k uším a otáčajte ich späť k stene za vami. Po niekoľkých minútach otočte ramená opačným smerom.

Stretch Like Cow

Cow-Face Arms je jogínsky strečing, ktorý pomáha predlžovať prednú časť serratus a napína ramená. Ak chcete začať, sedieť alebo stáť v pohodlnej polohe. Položte popruh alebo opasok cez pravé rameno. Zdvihnite pravú ruku. Ohnite loket a natiahnite ruku po chrbát. Chyťte sa za popruh. Natiahnite ľavú ruku nahor po chrbát a uchopte ju za remienok. Oddýchnite si vrcholy pliec. Ak môžete zovrieť ruky, nepotrebujete remienok. Podržte na tri až päť dychov a opakujte na druhej strane.

Oslovte na stranu

Bočné ohyby sa zameriavajú na predný serratus. Tento upravený bočný ohyb môže dať vašim rebrám hlboký úsek. Ak chcete začať, poďte na kolená s trupom vo zvislej polohe. Ohnite pravé koleno a položte nohu na zem. Namierte koleno a prsty na nohách doprava. Položte pravý lakť na pravé koleno a zdvihnite ľavú ruku nahor a nad hlavu. Pre hlbší úsek položte blok za pravé koleno a položte pravú ruku na blok. Podržte tri až päť dychov a opakujte na druhej strane.

Stlačte ho

Doska smerom nahor napína a predlžuje prednú stranu serratus. Tento úsek nevykonávajte, ak máte poranenie ramena alebo zápästia. Začnite sedieť s nohami natiahnutými pred vami. Položte ruky na zem za sebou s prstami namierenými proti sebe. Pevne zatlačte päty do zeme a zdvihnite boky. Pracujte na vytvorení priamky od päty k hlave. Nasaďte lopatky k sebe a nedovoľte, aby sa boky prehýbali. Držte tri až päť dychov alebo tak dlho, ako je to pohodlné.