Športové

Protahovacie cvičenia pre futbal


Je zrejmé, že futbalisti potrebujú silu, ale v skutočnosti potrebujú funkčnú silu počas herných situácií. Keď blokujete, bojujete alebo vykonávate iné pohyby, musíte byť flexibilní. Protahovanie svalov pravidelne zvyšuje flexibilitu a zlepšuje rozsah pohybu. Ak vykonávate úplnú strečingovú rutinu vždy, keď pracujete, získate na rošte solídny výnos.

Rozťahovací program

Pred napínaním zahrejte svaly pred aerobným cvičením najmenej päť minút. Pred cvičením alebo hrou vykonajte dynamické úseky, ako sú hojdačky, krútenie kmeňa a kopy nôh. Po tréningu robte statické úseky. Držte všetky svoje statické úseky bez toho, aby ste sa odrazili dozadu a dopredu.

Agility Stretches

Fyzikálny terapeut NFL Brett Fischer odporúča na webových stránkach NFL roztiahnutie bedier na zlepšenie vašej pohyblivosti. Počas kľačania na pravom kolene urobte tri úhyny bedrového ohybu, pričom ľavé koleno je nastavené pod uhlom 90 stupňov pred vami. Najprv roztiahnite obe ruky rovno nahor a posuňte pravý bok mierne dopredu. Potom natiahnite pravú ruku nad hlavu a doľava, zatiaľ čo trup budete ohýbať doľava. Nakoniec obe ruky otočte vodorovne doľava a potom spolu doprava.

Ak chcete roztiahnuť bočné aduktory, upravte svoju východiskovú polohu tak, že posuniete ľavú nohu čo najviac doľava, pričom si budete udržiavať koleno v zákrute a potom položíte ľavú ruku na vaše ľavé koleno. Medzi tri úseky aduktora patrí pohyb bokov dopredu a dozadu, ich pohyb zo strany na stranu a ich otáčanie v smere a proti smeru hodinových ručičiek, keď je v tejto polohe. Držte všetkých šesť úsekov po dobu 30 sekúnd.

Opakujte každý úsek pri kľačaní na ľavom kolene.

Úseky nôh

Natiahnutie nôh môže zlepšiť vašu rýchlosť a obratnosť. Natiahnite svoje hamstringy sedením s roztiahnutými nohami a roztiahnutím do tvaru písmena „V“. Ohnite sa od pásu, nakloňte sa k pravej nohe a pokúste sa ho uchopiť oboma rukami. Držte úsek na 10 sekúnd. Natiahnite sa v dvoch ďalších pozíciách tak, že sa nakláňate priamo vpred, pričom uchopíte jednu nohu v každej ruke a nakláňate sa k ľavej nohe. Vykonajte dve opakovania pre každú z troch pozícií napnutia.

Pracovajte svoje štvorkolky zo stojacej polohy. Zdvihnite pravú nohu za seba, pravou rukou uchopte nohu a pätu pritiahnite k zadku. Držte polohu 10 sekúnd a potom zopakujte úsek. Natiahnite obe nohy.

Natiahnite svoje teľatá z polohy doska s natiahnutými rukami, aby vás držali hore. Zdvihnite pravú nohu a naložte ju na ľavej strane, zatlačte ľavú pätu dozadu a natiahnite strečing na 10 sekúnd. Urobte dve opakovania s oboma nohami.

Úseky hornej časti tela

Rozťahovanie vám pomôže, či už budete blokovať, riešiť, behať alebo hádzať. Postavte sa rovno, zaistite si prsty, smerujte dlaňami nahor a roztiahnite ruky nahor nad hlavu, aby ste si natiahli ramená. Dajte si ruky za chrbát, narovnajte ruky a zdvihnite ich tak vysoko, ako je to len možné, aby ste hrudník pracovali. Ľahnite si tvárou nahor, uchopte koleno oboma rukami a pritiahnite koleno k hrudníku, aby ste si natiahli chrbát. Natiahnite obe nohy. Ak chcete pracovať s krkom, postavte sa rovno, otočte hlavu úplne doľava a potom pomocou ľavej ruky jemne vytiahnite bradu ďalej. Zopakujte úsek napravo. Každý úsek hornej časti tela držte 20 sekúnd.

O autorovi

M. L. Rose pracuje ako tlačená a online novinárka viac ako 20 rokov. Prispel k mnohým národným a miestnym publikáciám, špecializujúcim sa na športové písanie. Rose je držiteľom titulu B.A. v komunikácii.


Pozri si video: Statický strečink. Protažení celého těla (Október 2021).