Výživa

Čo je to Odporúčané príjem kalórií na každodennej stravy?


Vyberte si rôzne potraviny bohaté na bielkoviny, obilniny, strukoviny, zelenina, ovocie, orechy a semená.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Váš príjem kalórií je kľúčom k dosiahnutiu stanovených cieľov ku hmotnosti konania. Ak ste s nadváhou alebo obezitou a chcete schudnúť, nie ste sami. Kontrolu hmotnosti informačná sieť uvádza, že viac ako dve tretiny amerických dospelých má nadváhu alebo je obéznych. Avšak, Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb uvádza, že 1,7 percent dospelých v USA sú klasifikované ako podváhu.

BMI

Výpočet svoj index telesnej hmotnosti alebo BMI, pomáha určiť, či vaša telesná hmotnosť je v zdravom rozsahu. Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb, ak je váš BMI 25 a viac, ste považovaní za nadváhu alebo obéznych, ale ak je pod 18,5, ste klasifikovaní ako podváha. Vypočítajte si BMI vynásobením vašej hmotnosti v librách 703 a potom vydelením vašej výšky v palcoch a opätovným delením vašej výšky v palcoch. Ak máte nadváhu alebo ste obézni, zvážte diétu so zníženým obsahom kalórií, ale ak máte nízku váhu, skúste zvýšiť príjem.

Strata váhy

Ak je vaším cieľom chudnutie, znížte svoj aktuálny príjem o 500 až 1 000 kalórií denne, aby ste stratili 1 až 2 libry za týždeň, navrhuje Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb. Národný ústav srdca, pľúc a krvi uvádza, že 1 000 až 1 600 kalórií je zvyčajne pre ženy účinné, zatiaľ čo 1 200 až 1 600 kalórií sú pre väčšinu mužov vhodné. Ak ste aktívny, zamerať sa na hornom konci týchto odporúčaných kalorických rozsahov.

Hmotnosť Údržba

Potreba kalórií na udržanie telesnej hmotnosti sa pohybuje v rozmedzí od 1600 do 2 400 kalórií denne u žien a od 2 000 do 3 000 kalórií denne u väčšiny mužov v súlade s pokynmi pre výživu pre Američanov 2010. Čím aktívnejší ste, tým viac kalórií potrebujete na udržanie svojej telesnej hmotnosti , Harvard Medical School uvádza, že zatiaľ čo sedaví dospelí potrebujú okolo 13 kalórií za libru svojej telesnej hmotnosti denne, stredne aktívni a aktívni ľudia potrebujú 16 a 18 kalórií za libru telesnej hmotnosti každý deň.

Pribrať

Ak je vaším cieľom je zvýšenie telesnej hmotnosti, zvýšiť svoj príjem kalórií. Podváha jednotlivci môžu získať asi 1/2 až 1 libry týždenne tým, že zvýši svoj príjem o 250 až 500 kalórií za deň, hlási University of Illinois. Ak chcete priberať na hmotnosti vo forme chudej svalovej hmoty, zvyšte svoj energetický príjem o 500 až 1 000 kalórií denne a pravidelne trénujte odpor, navrhuje americká antidopingová agentúra.

Športovci

Vzhľadom k vysokej fyzickej požiadavky intenzívneho tréningu, mnohí atléti majú kalorickej potreby nad odporúčanie pre aktívnych dospelých. Podľa University of Missouri ženy v atletike požadujú 20 až 23 kalórií na libru telesnej hmotnosti denne alebo 2 600 až 2 990 kalórií denne na 130 kilogramov ženy, zatiaľ čo mužskí športovci potrebujú každý deň viac ako 22,7 kalórií na libru telesnej hmotnosti. , Štúdia uverejnená v roku 2010 vydania Medzinárodnej spoločnosti pre športovú výživu (International Society of Sports Nutrition” 2010) uvádza, že športovci, ktorí sú trénovaní na silovú silu, si počas intenzívneho fyzického tréningu vyžadujú denne 22,7 až 36,4 kalórií na kilogram telesnej hmotnosti.

Zdroje (1)