Vhodnosť

Výhoda sledovania televízie na bežiacom páse


Bežecké pásy s televízormi sú hlavnými prvkami väčšiny fitnescentier.

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Mnoho ľudí chválilo bežecké pásy kvôli ich všestrannosti v tréningu. Napríklad ich môžu použiť cvičenci, keď vonkajšie podmienky bránia produktívnemu tréningu. Mnoho bežeckých tratí má sklon, ktorý je možné nastaviť tak, aby simuloval beh z kopca. Niektoré modely majú k nim dokonca pripojené televízory, čo by mohlo byť užitočné pre nových bežcov aj pre veteránov.

Pokyny na cvičenie

Keďže súčasťou ich dizajnu je stále viac a viac bežeckých trenažérov, inštruktori cvičení vytvárajú cvičebné videá, ktoré ľudí navádzajú na rutinu. Cvičenie na bežiacom páse môže riadiť tréning intervalov a motivovať napríklad bežcov, ktorí potrebujú ďalší tlak na telocvični. Existujú aj programy, ktoré môžu pomôcť začiatočníkom alebo skúseným bežcom trénovať preteky.

Rozptýlenie

Rozptyľovanie je pravdepodobne najobľúbenejší dôvod, prečo ľudia sledujú televíziu pri behu na bežiacom páse. Sú niektorí ľudia, ktorí by radšej bežali vonku, ale ocitnú sa vo vnútri v dôsledku počasia alebo iných nepriaznivých prevádzkových situácií. Namiesto toho, aby trpeli cvičením, je pre nich nuda. Prístup k TV môže pomôcť, aby sa dlhé cvičenie cítilo oveľa kratšie. Vedci v článku z časopisu „The New York Times“ podporujú prax pre začínajúcich aj skúsených bežcov a odporúčajú komédie o drámach alebo záhadách, aby bežci nestratili svoje zameranie a v dôsledku toho neznížili tempo.

Intervalové školenie počas reklamy

Mnoho ľudí, ktorí pri práci sledujú televíziu, používa rytmus pravidelne plánovaného programovania a reklamných prestávok na vykonávanie intervalového tréningu s vysokou intenzitou. Počas programu môžu bežať alebo chodiť pohodlnou rýchlosťou. Počas reklamy môžu pracovať najvyššou rýchlosťou a po návrate z programovania sa môžu vrátiť do svojho normálneho tempa. Hlavnou výhodou intervalového tréningu, ako je tento, je, že načasovanie reklamy môže byť nepredvídateľné. Takýto intervalový tréning môže byť zaujímavejší ako tréning poskytovaný bežeckými pásmi.

Robiť viac vecí naraz

Pri poslednej epizóde obľúbených televíznych relácií môžete byť v pokušení preskočiť tréning. Ak je však vaša televízna obrazovka z pohľadu vášho bežiaceho pásu, či už ste doma alebo v telocvični, nie je dôvod, aby ste si počas tréningu užívali svojho tréningu. Aj keď bežiaci pás používate miernym tempom, stále spaľujete kalórie, ktoré by ste inak nekonzumovali sedením ako gaučové zemiaky.