Športové

Ako plávať rýchlo konkurenčné prsia


Počas prsníka udržujte svoje telo čo najefektívnejšie.

Tovarový kop / Tovarový kop / Getty Images

Prsia sú najpomalšie zo štyroch štandardných plávajúcich ťahov. Napríklad na olympijských hrách v roku 2012 zvíťazil Cameron van der Burgh na 100-metrovom prsníku mužov vo svetovom rekorde 58,46 sekúnd. Výherné časy pre ďalších 100 metrov boli 52,16 sekundy pre backstroke, 51,21 pre motýľa a 47,52 pre freestyle. Dojčenie je pomalšie, pretože vyžaduje zložitejšie pohyby a vyžaduje presnejšie načasovanie ako iné ťahy, čo spôsobuje, že je potrebné zvládnuť prsník. Ale ak si užijete horizontálne pohyby paží a kopy podobné žabím prsiam, môžete si vylepšiť čas zdokonalením svojej techniky a využitím nejakej inteligentnej rasovej stratégie.

1.

Udržujte vodorovnú polohu a čo najviac minimalizujte vertikálny pohyb tela. Váš trup sa pri dýchaní trochu zdvihá, ale vaše telo by malo byť na začiatku a na konci každej mŕtvice zefektívnené od hlavy až k päte. Nadmerné potiahnutie nahor a nadol vytvára ďalší odpor, ktorý vás spomaľuje vo vode.

2.

Počas celého závodu majte hlavu stále pokojnú. Chrbát hlavy by mal byť vždy zarovnaný s chrbticou, aby sa vaše telo udržalo v poriadku. Napríklad pri kĺzaní sa pozrite na spodnú časť bazénu, aby ste si udržali hlavu dole. Keď je čas na dýchanie, zdvihnite si trup boky a hlavu ramenami.

3.

Udržiavajte svoje boky vysoko počas väčšiny mozgovej príhody, ale kvapnite im trochu, keď sa váš trup zdvihne a nadýchnete.

4.

Namierte palce nadol a na konci klznej fázy smerujte dlaňami smerom von, keď dáte ruky dopredu, otočte dlane smerom k spodnej časti bazéna.

5.

Počas prvej časti závodu na prsné prúžky skráťte trochu svoju ruku a v posledných fázach ju potiahnite, aby ste bojovali s prirodzenou tendenciou skrátiť vaše údery, keď sú vaše ruky unavené.

6.

Plávať trochu pod maximálnym úsilím, aby ste sa mohli sústrediť na udržanie vašej formy a načasovanie počas celého závodu.

7.

Vykonajte cvičenia na posilnenie jadra, ako sú napríklad stabilné guľové vypínače, bočné dosky s dosahom a vtáčie psy z tlačnej polohy, aby ste stabilizovali svoje telo vo vode.

8.

Natiahnite členky, kolená a boky, aby ste zlepšili rozsah pohybu nôh a posilnili kopy. Vykonajte napínanie pretekov a motýľov spolu s výpadmi a štandardnými štvorkolkami, hamstringmi a lýtkami.