Vhodnosť

Má Plávanie stavať Pecs?

Má Plávanie stavať Pecs?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Plávanie ponúka cvičenie pec s relatívne nízkou intenzitou.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Plávanie nie je len spôsob, ako odpáliť paru počas horúceho letného dňa. Ponúka tiež kardiovaskulárne cvičenie, ktoré sa môže pohybovať od miernych po intenzívne. Plávanie funguje vaše prsné svaly, ale pretože odpor je minimálny, je nepravdepodobné, že by plávanie prinieslo veľmi veľké a veľmi tvrdé plevy. Ak chcete dramaticky tvarovať svoje pecy, budete musieť namiesto toho začleniť ďalšie cvičenia.

Ako plávanie zapája vaše Pecs

Hlavnou úlohou pecs je posúvať vaše plecia a takmer všetky štýly plávania sa silne spoliehajú na pohyb ramena. Keď zdvíhate ruky, vaše plece pomáhajú pri otáčaní a ohýbaní ramien a keď vaše ruky narazia do vody a tlačia sa späť k telu, vaše plece pomáhajú tlačiť vaše plecia dozadu.

Obmedzenia plávania

Keď plávate, pôsobia na vaše hrudníky dve sily: sila vašej telesnej hmotnosti a sila vody. Vo väčšine prípadov tieto sily neposkytujú dostatočný odpor, aby vám poskytli skutočne intenzívne prsné cvičenie. Namiesto toho ponúka plávanie mierne cvičenie, ktoré dokáže udržať vaše plece tónované, ale je nepravdepodobné, že by k nemu pridal významný objem.

Plávanie na chudnutie

Pretože plávanie je forma kardiovaskulárneho cvičenia, môže vám pomôcť spáliť kalórie. V priebehu času to môže viesť k zníženiu telesného tuku. Keď vaše telo odbúrava tuk, svalové tkanivo sa stáva viditeľnejším. To znamená, že okrem budovania svalov môže plávanie tiež pomôcť vášmu telu vyzerať definovanejšie jednoduchým spaľovaním prebytočného tuku.

Iné sektorové cvičenia

Ak chcete vyrezávať silné, veľké vajíčka, začleňte do cvičenia vzpieranie. Lavičkový lis posilňuje váš hrudník, plecia a chrbát, zatiaľ čo hrudník pôsobí na hrudník, ramená a ramená. K ďalším dobrým cvičeniam na hrudi patria kliešte, lisy na hrudi, muchy a pulóvre. Čím väčšiu váhu pridáte, tým viac svalov budete stavať, ale sústreďte sa skôr na pomalé a rovnomerné zvyšovanie hmotnosti, ako na preťaženie tela, pretože táto stratégia môže spôsobiť bolestivé zranenia.