Vhodnosť

Plávanie nad 50 rokov

Plávanie nad 50 rokovWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Niektoré telocvične majú bazény a vedú špeciálne triedy pre starších plavcov.

Plávanie je zábavný spôsob, ako cvičiť pre všetky vekové skupiny, a ak máte viac ako 50 rokov, môže to byť obzvlášť užitočné. Plávanie poskytuje sociálny odbyt a spôsob, ako spoznať nových známych. Je to jemný a efektívny spôsob, ako dosiahnuť fitnes, ktorý môžete bezpečne robiť v akomkoľvek veku a v akomkoľvek zdravotnom stave.

Výhody pre zdravie

Ak máte chronické ochorenie, ako je artritída, môžete si pri plávaní často zvýšiť svoju flexibilitu. Pretože voda podporuje vašu telesnú váhu, pohyb je ľahší. Okrem toho pohyb vo vode poskytuje odpor, ktorý vám dáva silový tréning a chráni kosti pred stratou minerálov, ktoré sú bežné u starších dospelých. Štúdia z roku 2012 z University of Texas zistila, že krvný tlak bol nižší u plavcov starších ako 50 rokov, ktorí mali hraničnú hypertenziu v porovnaní s rovesníkmi, ktorí boli sedaví.

Bezpečnosť

Môže byť pre vás ťažké cvičiť z dôvodu obáv z vyčerpania alebo z dôvodu mimoriadnych zdravotných situácií ďaleko od domova. Plávanie v miestnom bazéne ponúka ochranu plavčíka a ak ste príliš unavení, ste vždy blízko hrany bazéna, kde si môžete oddýchnuť. Cvičenie sa riadi úrovňou tolerancie. Prostredie bazéna je v mnohých prípadoch príjemné, teplé a chránené, čo dodáva jeho príťažlivosti.

Motivujúce

Pretože bazény, a to najmä pre hodiny, sú často pevne stanovené zariadením, prísnosť harmonogramu vám môže zabrániť odložiť cvičenie. „Ak je možnosť cvičenia čas, je príliš ľahké ju úplne odložiť,“ Mel Goldstein a Dave Tanner poukazujú na svoju knihu „Plávanie okolo 50 rokov“. Plávanie sa stáva súčasťou týždenného rozvrhu, keď máte malú príležitosť a podporuje jednotný prístup k dobrému zdraviu.

Sociálna

Plávanie sa zvyčajne robí v skupinách a kurzy plávania sú spôsobom, ako spoznať nových ľudí. Kurzy poskytujú príležitosti na začatie konverzácie v príjemnom prostredí. Teplo vody a uvoľnenie, ktoré cítite, ovplyvňuje váš výhľad a povzbudzuje vás, aby ste sa podelili o svoju dobrú náladu s ostatnými.