Vhodnosť

Cvičenie na pevnosť bazéna


Cvičenie na pevnosť bazéna môže pomôcť zlepšiť vašu vytrvalosť pri plávaní.

Polka Dot Images / Polka Dot / Getty Images

Plavecký bazén je ideálnym miestom na ochladenie počas horúceho dňa, ale môžete tiež získať skvelé cvičenie posilnením pri striekaní. Tréningy silového tréningu v bazéne nestresujú vaše kĺby, ako sú bežecké a zdvíhacie závažia, ale stále poskytujú účinný prostriedok na trénovanie všetkých svalov. Podľa Americkej rady pre cvičenie voda podporuje vaše telo proti gravitácii a znižuje telesnú hmotnosť približne o 90 percent. Vďaka tomu je silový tréning v bazéne dosť efektívny pre tých, ktorí chcú znížiť stres na kĺby.

Pre začiatočníkov

Ak ste novým cvičením na vode, použite odpor vody a posilnite tak svoje svaly. Jednoduchým chôdzou tam a späť v bazéne v hlbokej hrudníku sa vaše svaly pohybujú od paží po jadro až po nohy. Pri prechádzke po bazéne noste vodnú obuv, aby ste predišli pošmyknutiu. Pracujte s horným telom pomocou sťahoviek stien, aby ste si vybudili pevnosť v hornej časti chrbta, ramien a ramien - stačí sa držať na boku bazéna a vytiahnite svoje telo priamo z vody. Držte polohu na dve sekundy a potom spustite svoje telo späť do vody.

Zariadenie

Investujte do zariadení na cvičenie s vodou na zvýšenie vplyvu prirodzenej odolnosti vody. Vážené ramenné a členkové manžety posilňujú vašu spodnú časť tela, zatiaľ čo flotačné pásy zvyšujú odolnosť pri chôdzi a behu v bazéne. Ručné bóje sú podobné činkám a pracujú na posilnení paží, zatiaľ čo pomocou ručných pádiel môžete tlačiť a ťahať vodu, aby ste posilnili svoje hornej časti tela.

Jadrová sila

Keď cvičíte v bazéne, budujete svoju jadrovú silu pomocou odolnosti voči vode, aby ste aktivovali a pracovali svoje základné svaly. Vaše jadro je zasunuté, keď sa snažíte udržiavať svoje telo vzpriamené a pracovať proti odporu vody. Na podporu tela v hlbokej vode používajte flotačné zariadenie, napríklad opasok alebo rezance. Omotajte si okolo chrbta a pod ruku rezance, aby sa vaše telo vznášalo pri vode, keď sa opierate o chrbát a potom zdvíhate hornú časť tela dopredu. Nohové nohy, ktoré sa tiež robia pri použití rezance alebo na floatačnom zariadení, pomáhajú posilňovať hornú aj dolnú abs. Môžete si tiež urobiť zdvihnutie nôh, keď podopierate svoju hornú časť tela, oprieť sa o bok bazéna.

Zviazané plávanie

Zviazané plávanie zvyšuje výhody plávania posilňujúce svaly udržiavaním konštantného odporu na tele. Zväzok je omotaný okolo pása a pripevnený k kotve na boku bazéna. Keď uviaznete, budete pri vykonávaní plaveckých ťahov používať väčšiu silu. Popruh tiež pomáha vylepšiť vašu techniku ​​zdvihu pri plávaní, takže znížite aj riziko zranenia.

Zdroje (1)