Vhodnosť

Spáli plávanie v bazéne počas dvoch hodín viac kalórií ako beh na jednu hodinu?


Milovníci pôdy spaľujú vyšší počet kalórií za minútu.

Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images

Plávanie a beh sú intenzívne činnosti, ktoré spaľujú veľké množstvo kalórií. Prínosom týchto aeróbnych cvičení je strata hmotnosti, zlepšená výdrž a znížené riziko zdravotných komplikácií, ako sú srdcové choroby, cukrovka a mozgová príhoda. Množstvo spálených kalórií závisí okrem iného od vašej aktivity, vašej fyzickej zdatnosti a vašej aktuálnej hmotnosti. Čas, ktorý strávite cvičením, má však tiež vplyv.

Dva ku jednej

Minúta až minúta, beh horí viac kalórií ako plávanie. Podľa Americkej rady pre cvičenie spáli 180 kilogramová osoba za každú minútu mierneho plávania približne 11,6 kalórií a za každú minútu 17 kalórií. Tá istá osoba, ktorá pláva dve hodiny, však spáli približne 1392 kalórií, v porovnaní s bežaním jednu hodinu, ktoré využíva 1020 kalórií. Takže, plávanie počas dvoch hodín spaľuje viac kalórií, ako beh jednej hodiny.

Limity hmotnosti

Čím viac vážite, tým viac kalórií spaľujete, ale množstvo času a aktivity, ktoré robíte, majú stále väčší účinok, pokiaľ ide o porovnávanie cvičení. 120 libier používa 936 kalórií na dve hodiny plávania v porovnaní s 684 kalóriami na jednu hodinu behu, čo je menej ako to, čo 180 libier spálilo, pretože keď nosíte väčšiu váhu, vaše telo potrebuje viac energie na vytiahnutie tela. cez vodu, alebo sa pohybovať po zemi. Ľahší človek však stále spaľuje viac kalórií plávaním na dve hodiny než bežaním na jednu.

Limity vody

V porovnaní s cvičením na súši má vodné cvičenie niekoľko obmedzení, a preto je vaše spaľovanie kalórií za minútu nižšie. Najskôr plávate vo vode namiesto toho, aby ste podporovali váhu tela proti gravitácii, čo znižuje vaše energetické požiadavky. Po druhé, nízka teplota vody znižuje potrebu tela ochladiť vás, čo znižuje výhody spaľovania kalórií. Ďalším dôvodom zníženého spaľovania kalórií je to, že plávanie je predovšetkým cvičením na pažiach, pri ktorom sa nepoužívajú vaše veľké svaly alebo toľko kalórií.

Rýchlostné limity

Jednohodinové alebo dvojhodinové cvičenie - 60 až 120 minút - je dlhé trvanie. American College of Sports Medicine odporúča najmenej 150 minút cvičenia strednej intenzity každý týždeň. Môžete to dosiahnuť intenzívnymi cvičeniami, ako sú beh a plávanie, tri dni v týždni v trvaní od 20 do 60 minút. Pri cvičení dlhšom ako hodinu buďte opatrní a pred začatím cvičebného programu sa vždy porozprávajte so svojím lekárom.