Vhodnosť

Pomáha vám plávanie vyhladnúť?


Odpor vyvolaný vodou rýchlo spaľuje kalórie.

Polka Dot Images / Polka Dot / Getty Images

Keďže plávanie je cvičenie s vysokým obsahom kalórií, určite vám môže pomôcť schudnúť a chudnúť. Avšak to, že pravidelne plávate, neznamená, že budete púšťať libier. Kľúčom k úspechu pri chudnutí je spáliť viac kalórií, ako jete, a plávanie je vynikajúci spôsob, ako to urobiť.

Chudnutie chudnutie potrebuje

Vynikajúci spôsob, ako zbaviť libier a získať chudnutie, je vytvoriť deficit kalórií zvýšením vašich energetických výdavkov pri plávaní a znížením príjmu kalórií - alebo kombináciou týchto dvoch metód. Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb navrhujú vytvorenie energetického deficitu 500 až 1 000 kalórií denne, čo často pomáha zbaviť sa asi jednej až dvoch libier týždenne.

Kalórie spálili plávanie

Počet kalórií, ktoré spálite pri plávaní, závisí od vašej telesnej hmotnosti, trvania plávania, intenzity cvičenia a typu úderu, ktorý vyberiete. Všeobecne platí, že čím viac vážite, tým viac kalórií spálite, plávate rovnakým tempom a trvaním ako menší jednotlivec. Harvard Health Publications uvádza, že 155-libra osoba vynakladá 596 kalórií za hodinu na kúpanie znaku, 744 kalórií na kúpanie prsníka a 818 kalórií na kúpanie mozgovej mŕtvice jednu hodinu.

Spaľovanie tukov

Chudnutie môže byť viac ako len schudnutie. Zvyšovanie svalovej hmoty a spaľovanie tukov vám môže pomôcť poklesnúť palce, a to aj bez straty hmotnosti. Ak chcete maximalizovať stratu tuku, najmä vo vašej brušnej oblasti, zúčastniť sa na tréningoch s vysokou intenzitou intervalu, navrhnite autorom prehľadu z roku 2011 v „Journal of Obesity.”. intenzívne plávanie s obdobiami zotavenia s nízkou intenzitou počas plávania.

Tipy na stravovanie

Aj keď zvyšujete svoje výdavky na kalórie plávaním, kontrola kalórií je dôležitá pre efektívne zbavenie libier. Individuálne potreby chudnutia na kalóriách sa líšia, ale často sa pohybujú od 1 200 do 1 600 kalórií denne, poznamenáva Národný ústav srdca, pľúc a krvi. Jedzte celé zrná, ovocie, zeleninu a zdravé tuky. Zamerajte sa na získanie veľkého množstva bielkovín. Štúdia z roku 2013 uverejnená v publikácii „Obesity“ zistila, že získavanie 35% kalórií z bielkovín znižuje brušný a celkový telesný tuk. Vyberte si chudé mäso, morské plody, hydinu bez kože, bielky z vajec, sójové výrobky, nízkotučné mliečne výrobky, orechy, semená a strukoviny.