Vhodnosť

Plavecké tréningy na posilnenie nôh pre deti


Plutvy vytvárajú pevnosť nôh u mladých plavcov.

Ryan McVay / Digital Vision / Getty Images

Plávanie poskytuje svalové cvičenie celého tela a kardio cvičenie súčasne. Ak sa chcete zamerať na budovanie sily v nohách vašich detí, existuje niekoľko spôsobov, ako zamerať svaly na nohách, vrátane kopania doskou, pomocou plutiev a vertikálneho kopu.

Kop s doskou

Kopanie s doskou, rezancami alebo iným flotačným zariadením umožňuje plavcom budovať si silu v nohách. Zahrejte sa na freestyle 4 x 50 m jednoduchým tempom. Potom uchopte kickboard a urobte kopy 4 x 100 m, pričom medzi opakovaniami musíte odpočívať 20 sekúnd. Urobte prvý 100-m ako freestyle flutterový kop, nasledujúci ako frogový kop, nasledovaný motýľovým kopom a posledný ako backstroke kop. Môžete kop opakovať dvakrát alebo trikrát. Ochladí sa so znakom 4 x 50 m.

Plutvy

Použitie plutiev zvyšuje svalovú aktivitu pri plávaní, podľa štúdie z roku 2010 uverejnenej v Procedia Engineering.” Na vybudovanie svalov na posilnenie nôh detí, nechajte ich plávať plutvami. Začnite s päťminútovým zahrievaním bez plutiev. Dajte si svoje plutvy. Potom kúpte voľný štýl 4 x 50 m s 10 sekundovým odpočinkom medzi opakovaniami a 1 minútovou prestávkou na konci. Ďalej plávajte 100 m motýľa. Vezmite si minútu odpočinku. Plávať so znakmi 4 x 50 m s plutvami. V prípade potreby postup zopakujte. Ochlaďte sa pomocou 5 minút ľahkého plávania.

Vertikálny kop

Vykonanie vertikálneho kopu v hlbokom konci bazéna alebo v hlbokej jazernej vode umožňuje deťom opracovať nohy. Uistite sa, že ste vykonali dostatočné zahriatie. Pre deti by malo stačiť plávanie 200 m. Plavec by mal vertikálne kopnúť do vody po dobu 30 sekúnd. Odpočinok na minútu buď držaním na stene, alebo šliapaním vody pre väčšiu výzvu. Vykonajte päť až desať opakovaní, v závislosti od úrovne plavca. Vertikálne kopanie je ťažká práca, zotavuje sa a ochladzuje s 200 m ľahkého plávania.

Kombinácie

Ak chcete získať skvelé cvičenie na posilnenie nôh detí, skombinujte všetky tri cvičenia do jedného cvičenia. Začnite s zahrievaním 200 m akéhokoľvek zdvihu. Nechajte plavcov nepretržite kopať 25 m voľného kopu, kopu s motýľmi, motýľových kopov a žabí kop s doskovou doskou, ktorá spočíva iba na konci. Ďalej ich položia na plutvy a plávajú 200 m ako 100 freestyle a 100 backstroke, nasleduje vertikálne kopanie počas dvoch minút rovno. Akonáhle budete hotoví, nechajte ich vychladnúť pomocou 4 x 50 m pomocou ťahacej bóje.