Vhodnosť

Swiss Ball Curl Bridge hamstring zameraný na svaly

Swiss Ball Curl Bridge hamstring zameraný na svalyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Použite švajčiarsku loptu na zameranie nôh.

Hemera Technologies / AbleStock.com / Getty Images

Zvlnenie švov švajčiarskeho guľového mosta je technické a náročné cvičenie, ktoré efektívne izoluje svaly hamstringu umiestnené na zadnej strane stehien. Pohyb je cvičením telesnej hmotnosti, vďaka čomu je vhodný pre takmer každú úroveň kondície. Najväčšou výzvou cvičenia je udržiavanie rovnováhy na lopty pri vykonávaní krútenia. Či už je to ľahké alebo nie, môžete si byť istí, že pri bežnom tréningu vám švajčiarsky kučeravý kučeravý kučeravý sval prinesie silnejšie nohy a zlepšenú rovnováhu a koordináciu.

Výsledky vyžadujú správny formulár

Curl curling švajčiarsky most je ťažké cvičenie, ale s praxou sa môže stať relatívne ľahkým. Začnite položením lícnou stranou nahor na zem s rukami natiahnutými do strán. Položte teľatá na hornú časť cvičebnej lopty s natiahnutými nohami. Stabilizujte svoj trup a zdvihnite boky a chrbát z podlahy, aby ste vytvorili most, takže vaše telo vytvorí priamu líniu od podlahy k lopte. Toto je východisková pozícia. Udržujte most pri sťahovaní svojich hamstringov do ohýbania kolien. Nechajte svoje nohy prevracať sa po hornej časti lopty, keď ju krútite a vytiahnite päty smerom k zadkom. Pauza tu a potom pomaly návrat do východiskovej polohy.

Cieľové svaly

Okrem posilnenia hamstringov, krútenie hamstringov zvlnenie tiež vyzýva niekoľko ďalších svalových skupín. Gastrocnemius teľa a popliteus kolena, ako aj gracilis a sartorius stehna, pracujú s hamstringmi na ohýbaní kolien a krútení švajčiarskej gule. Hrsť svalov počas cvičenia stabilizuje trup, boky a členky. Medzi tieto svaly patrí brucho, erektor spinae, glutes a tibialis anterior, ktorý sa nachádza na prednej časti holene.

Cenné pridanie

Švajčiarsky guľôčkový most hamstring curl ako cenný doplnok k akejkoľvek tréningovej rutine. Či už pridávate toto cvičenie do kardio tréningu alebo silového tréningu, na konci tréningu sa snažte vykonať dve až tri sady osem až 12 opakovaní. Ak si všimnete únavu, ktorá sa začína zapaľovať, medzi jednotlivými sadami si oddýchnite alebo si opakujte, aby ste si bezpečne ukončili tréning bez toho, aby ste spadli z lopty. Ukončite svoje cvičenie úseky, ktoré sú zamerané na hamstringy a glutes, pričom každý z nich držte aspoň 30 sekúnd.

Predchádzajúca história

Aj keď sa toto cvičenie vo všeobecnosti považuje za bezpečné, mohlo by to byť pre niektorých jednotlivcov kontraproduktívne. Ak máte v minulosti problémy s chrbtom, bedrami alebo kolenami, kučeranie hamstringov môže spôsobiť, že sa tieto problémy znovu objavia alebo zhoršia existujúce podmienky. Ak sa rozhodnete pokračovať v cvičení, pohybujte sa pomaly a kontrolovane, aby ste znížili riziko zranenia. Pred začatím nového cvičebného programu sa poraďte so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti.