Vhodnosť

Švajčiarske plesové cviky pre Glutes

Švajčiarske plesové cviky pre GlutesWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Existuje celý rad švajčiarskych loptových cvičení, ktoré môžu pomôcť tónovať a sprísniť zadok.

Photos.com/PhotoObjects.net/Getty Images

Švajčiarska lopta, ktorá sa tiež nazýva fitness alebo vyrovnávacia lopta, je veľká nafukovacia lopta s priemerom obvykle 18 až 30 palcov. Používa sa ako cvičebný prostriedok na tónovanie a posilnenie svalov. Aj keď sa brušné svaly často zameriavajú na cvičenia so švajčiarskou loptičkou, dá sa tiež použiť na tónovanie vašich svrbivých svalov.

Švajčiarsky ples

Švajčiarsky ples, ako už názov napovedá, pochádza zo Švajčiarska, kde bol pôvodne používaný na rehabilitačné cvičenia terapeutov od 60. rokov minulého storočia. V 80. rokoch si tréneri a tréneri v USA začali uvedomovať efektívnosť použitia lopty na posilnenie a tónovanie základných svalových skupín. Pretože zaoblenie švajčiarskych loptičiek znamená, že nie sú také stabilné ako tradičné cvičebné vybavenie, môžu sa použiť na rozvoj rovnováhy, koordinácie a flexibility, ako aj sily.

Kmitočet

Predtým, ako sa pustíte do nového švajčiarskeho programu fitness lopty, poraďte sa so svojím lekárom alebo osobným trénerom. Odborník v oblasti zdravia vám môže pomôcť určiť frekvenciu a intenzitu tréningu priamo pre váš typ tela a úroveň kondície. Ak chcete vidieť výsledky, ako sú napríklad pevnejšie, tónované tušenia, budete musieť pravidelne používať švajčiarsku loptu. Vyberte si tri dni v týždni, aby ste si precvičili svoje klzáky, čím si svaly dáte medzi jednotlivými sedeniami najmenej jeden deň na regeneráciu. Pre každé cvičenie glute urobte dve až tri sady s 10 až 15 opakovaniami v každej sade.

Švajčiarske plesové cviky pre Glutes

Existuje niekoľko cvičení, ktoré môžete urobiť so švajčiarskou loptičkou na tón svalov vášho zadku. Butt výťahy cieľové aj vaše gluteus medius a minimus svaly. Ak chcete vykonať toto cvičenie, ležte na jednej strane s rukami skríženými pred vami. Švajčiarska lopta by mala byť umiestnená medzi vašimi nohami. Zdvihnite loptu smerom k oblohe zapojením bokov a svalov svalu. Zdvíhajte tak vysoko, ako je to možné, a potom spustite späť na podlahu. Opakujte a striedajte strany.

Glute most pomôže posilniť vaše maximum gluteus. Ľahnite si na chrbát s pätami a nohami na hornú časť cvičebnej lopty. Zapojte svoje brušné svaly tak, aby pritlačili spodnú časť chrbta k podlahe. Potom zdvihnite boky z podlahy zapojením zadných svalov. Zatlačte, až kým si telo nevytvorí priamku. Stlačte zadok a potom späť späť na zem a opakujte postup.

Zmeňte svoje cvičenie tak, aby zahŕňalo drepové gule na stenu, ktoré zafarbia vaše zadky a svaly hornej časti nôh. Jednoducho vložte guľu medzi spodnú časť chrbta a stenu a ohnite kolená do drepu, otáčajte loptou pozdĺž steny. Ohyb, až kým kolená nedosiahnu 90 stupňov. Udržujte svoje holene kolmé na podlahu. Zmluvte si abs, aby ste sa posunuli späť do stojacej polohy a opakujte.

Dodatočná výzva

Ak chcete do cvičenia zadku zapojiť viac svalov, zahrňte do cvičenia švajčiarsky kučeravý kučeravý tréning, aby ste dostali ďalšiu výzvu. Toto cvičenie je zamerané hlavne na posilnenie vašich hamstringov na zadnej strane horných končatín, ale budete cítiť popáleniny a všimnete si aj tón v maximálnom gluteuse. Začnite ležaním na chrbte s dolnými nohami a chodidlami na guli. Pri zábere brušných svalov a tlačení spodnej časti chrbta k podlahe roztiahnite ruky do strán. Pri zapínaní glutes tlačte boky nahor. Keď sú vaše nohy a trup zarovnané, stiahnite si svoje hamstringy a pri zdvíhaní bokov ďalej zo zeme privádzajte päty v smere zadku. Lopta by sa mala plynulo otáčať pod nohami smerom k telu. Akonáhle sú chodidlá chodidiel na hornej časti lopty, pomaly ju natiahnite a vráťte ju späť do východiskovej polohy.