Vhodnosť

Synergické svaly v excentrickej fáze drepov

Synergické svaly v excentrickej fáze drepov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Spustite sa do spodnej fázy drepu a cítite pri práci synergické svaly.

Obrázky Mike Powell / Digital Vision / Getty

Squat je bežné cvičenie vykonávané po celom svete rôznymi úrovňami športovcov, od úrovne konkurencie až po rekreačnú úroveň. Môže sa to robiť pomocou voľných závaží, činky alebo bez závaží. Môže sa použiť na budovanie svalovej hmoty alebo rehabilitáciu kolena. Vyžaduje rovnováhu, vyrovnanosť, silu, zameranie a flexibilitu. Môžete cvičiť drep v telocvični alebo doma.

Synergista a excentrický

Na dosiahnutie pohybu musia byť svaly stiahnuté. Podľa Andrewa Biela "Trail Guide to the Body" sa sval, ktorý vedie akciu ako primárny hybatel, nazýva agonista. Sval, ktorý podporuje agonistu, sa nazýva synergista. Svaly, ktoré spolupracujú pri dosahovaní celého pohybu, sa nazývajú synergenty. Sústredný pohyb je, keď sa sval súčasne sťahuje a skracuje. Excentrický pohyb je, keď sa sval sťahuje, ale predlžuje súčasne.

Excentrická fáza

Squat možno rozdeliť na dve časti. Fáza klesania alebo spúšťania a fáza stúpania alebo státia. Keď si drepnete dolu, vaše boky a kolená sa ohnú do flexie, zatiaľ čo vaša noha sa prehĺbi do dorsi flexie. V dolnej fáze predlžujete svoje štvorhlavé svalstvo, klzáky a svaly hamstringov. Tým sa klasifikuje fáza znižovania / spúšťania ako excentrická časť drepu. Preto je fáza sústredenia sústredená. Všimnite si, že flexia dorsi je, keď sa horná časť chodidla pohybuje smerom k holennej kosti, alebo v prípade drepu sa holenná časť pohybuje smerom k hornej časti chodidla.

Synergistické svaly

Keď sa ponoríte do excentrickej fázy drepu, všetky štyri vaše štvorhlavé kĺby sú pretiahnuté. Štyri štvorkolky sú wildus lateralis, wildus intermedius, wideus medialis a rectus femoris. Všimnite si, že rectus femoris prechádza pred bokom. Preto, aj keď sa spodné vlákna rekta femoris napínajú v dôsledku flexie kolena, horné vlákna sa v dôsledku flexie bedra skracujú. Podobne horné vlákna svalov hamstringu - biceps femoris, semitendinosus a semimembranosus - sú predlžované v dôsledku flexie bedra, ale spodné vlákna sú ohnuté kvôli flexii kolena.

Svaly synergistov pokračovali

Veľký zadný sval - nazývaný gluteus maximus - sa tiež excentricky rozťahuje počas dolnej fázy drepu. Keď sa vaše koleno stále ohýba a chodidlá sa ohýbajú, môžete tiež predĺžiť chodidlo, hlboké lýtkové svaly. Dolné vlákna väčšieho lýtkového svalu, gastrocnemius, sa napínajú kvôli flexii dorsi, ale horné vlákna sa kvôli flexii kolena skracujú. Bez ohľadu na to sú vaše štvorhlavce, klzáky, hamstringy a teľatá považované za výstredné fázy na klesanie / spúšťanie drepu, ktoré sa nazýva excentrická fáza.Komentáre:

 1. Gilleabart

  Podľa môjho názoru je to zrejmé. Skúsili ste vyhľadať google.com?

 2. Aidann

  It above my understanding!

 3. Ingalls

  Myslím, že dovolíš chybu. Môžem brániť svoju pozíciu. Napíš mi v PM, povieme.

 4. Macdougal

  Well, scribblingNapíšte správu