Vhodnosť

Naučte deti, ako vstávať po páde pri lyžovaní


Buďte trpezliví, keď chcete dieťaťu ukázať, ako vstať po páde.

Digital Vision./Photodisc/Getty Images

Naučte svoje deti, ako lyžovať, môžu nielen otvoriť dvere k vzrušujúcim rodinným lyžiarskym dovolenkám, ale tiež preukázať dôležitosť aktívnej činnosti v každom veku. Vaše deti môžu byť vyľakané, keď nevyhnutne zažijú svoj prvý pád, ale ich naučenie, ako vstávať bezpečne a rýchlo, ich môže prinútiť, aby si užili pár sekúnd.

Pohybujte sa po pádovej línii

K pádu môže dôjsť okamžite pri zjazde a behu na lyžiach, najmä keď sa dieťa učí lyžovať. Naučte svoje deti, že keď padnú, ich prvoradou prioritou je správne umiestnenie, aby sa pripravili na návrat späť. Ukážte svojim deťom, ako rýchlo identifikovať smer svahu kopca a otočte ich tela kolmo k nemu nohami pod hlavami. Táto poloha je známa ako pohyb po pádovej línii a bráni skĺznutiu z kopca, kým nie je pripravená. Pri behu na lyžiach, pokiaľ dieťa nepadne na kopec, nie je potrebné otáčať sa kolmo na smer jazdy.

Získajte pozíciu

Akonáhle ste ukázali svojim deťom, ako sa umiestniť na svahu, ďalšou demonštráciou by malo byť to, ako presunúť svoje telá tak, aby boli nad stredom svojich lyží, a nie blízko k ich koncom. Ukážte svojim deťom, ako si ohýbajú kolená a priťahujú nohy v blízkosti ich tela kvôli stabilite, a potom si zdvihnite horné časti tela oprený o lakť najbližšie k zemi. Táto pozícia pripravuje vaše deti na návrat do vzpriamenej polohy.

Vzostup a lesk

Keď budete pripravení na návrat, ukážte svojim deťom, ako ťaháte ich horné ruky do lyžiarskych topánok, čo ďalej pomáha pri zdvíhaní ich horných tiel. Demonštrujte pomocou ruky, ktorá je najbližšie k zemi, aby ste ju vytlačili, zatiaľ čo udržujú kolená ohnuté a poháňajú ich telá nahor. Horné ramená by mali držať ďalej od trupu a mali by zostať v krčkovej polohe, až kým nebudú späť na svojich lyžiach. Keď sa postavia a sklonia sa nad svojimi lyžami, ukážte im, ako rýchlo znovu získať zvislú polohu a otočiť sa smerom k spodnej časti kopca, aby ste pokračovali v behu.

Rýchlo sa pohybujte kvôli bezpečnosti

Aj keď vaše deti môžu používať lyžiarske palice, aby im pomohli tlačiť sa na nohy, nemusia sa na ne spoliehať. Naučiť ich, ako používať ruky a ruky, je obzvlášť dôležité, aby sa počas pádu stratila lyžiarska palica. Vysvetlite svojim deťom, že by nemali ležať na kopci dlhšie, ako je potrebné. Na niektorých pozíciách môžu byť zostupovaní lyžiari skrytí pred ostatnými lyžujúcimi zostupmi, čo môže viesť k zraneniu. Dajte svojim deťom dostatok času na to, aby si precvičili vstávanie v bezpečnej oblasti na spodnej časti behu pred výstupom na kopec.

Zdroje (1)