Vhodnosť

Ako učiť holubiu pózu

Ako učiť holubiu pózuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pomôžte svojim študentom otvoriť boky holubícami.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Tesné boky môžu spôsobiť problémy mnohými spôsobmi, napríklad narušením držania tela, potiahnutím spodnej časti chrbta a znížením stability. V joge môžu pevné boky spôsobiť, že niektoré pózy sa zdajú byť takmer nemožné. Jóga má však aj účinné pózy na otváranie bedier - napríklad Pigeon pose. Pigeon pose predstavuje dvojnásobnú výhodu pre vaše boky a pomáha externe otočiť bedrový kĺb a zároveň predlžuje psoas. Holub plný kráľov je pokročilá póza, ktorá si vyžaduje veľkú flexibilitu - ale jednonohá póza kráľa holuba, variácia vyučovaná v mnohých lekciách jogy, je prístupná pre väčšinu praktizujúcich. Schopnosť dať študentom správne verbálne narážky je nevyhnutná pre výučbu holubov.

1.

Zahrňte holuby do konca triedy pred Savasanou. V tomto okamihu boli študentské boky primerane zohriate a posilnené.

2.

Poučte študentov, aby prišli do holuby od psa smerujúceho nadol. Vstúpenie jednej nohy do rúk pri zdvihnutí bokov do vzduchu umožňuje väčšie vonkajšie otáčanie bokov. Študentovi je zvyčajne ľahšie dosiahnuť správne umiestnenie prednej nohy pri štartovaní v Down Dog.

3.

Nechajte študentov, aby si vzali pravú nohu k svojej ľavej ruke a položili nohu dolu tým, že im položia koleno na pravú stranu rohože. Predkolenie by malo byť rovnobežné s hornou časťou rohože alebo čo najbližšie k nej. Pripomeňte študentom, aby držali pravú nohu ohnutú na ochranu kolena.

4.

Povedzte praktizujúcim, aby otáčali svoje ľavé stehná smerom dovnútra a zabezpečili, aby predná strana ich stehien bola pevne na podlahe. Ľavá noha študentov by mala byť tiež v súlade s ľavým bokom.

5.

Prejdite sa okolo štúdia a všimnite si, či sa niekto pravý bok vznáša nad podlahou a nie s ním sa dotýka. Umiestnite deku alebo blok pod boky týchto študentov, aby ste im pomohli hlbšie sa predstavovať.

6.

Povzbudzujte praktizujúcich, aby sa zložili z bokov, položili svoje čelo na blok alebo podložku a natiahli ruky pred svoje telá. Poučte študentov, aby zhlboka nadýchli, dovnútra a von z nosa, na 10 dychov. Opakujte s ľavou nohou vpred.

Potrebné veci

  • Blok jogy
  • Deka na jogu

Tipy

  • Pomôžte študentom, keď sú v holube, položením jednej ruky na spodnú časť chrbta na strane predĺženej nohy a druhú ruku na stehno ohnutej nohy. Študentove boky otáčajte jemne, keď študent vydýcha.
  • Naučte sa, ako správne robiť a učiť holubské pózy od učiteľa jogy s certifikáciou Yoga Alliance.

Výstraha

  • Pred začatím alebo zvýšením intenzity jogy sa poraďte s lekárom. Informujte svojho lekára, ak máte nejaké zranenia alebo chronické ochorenie, ktoré sa pri vykonávaní jogy môže zhoršiť.