Vhodnosť

Techniky cvičenia žalúdka pri jazde na bicykli


Keď vystúpite zo sedla, sťaží sa vám žalúdok.

Jupiterimages / Pixland / Getty Images

Väčšina ľudí si na bicykli na kardiovaskulárne cvičenie, ako súčasť súťaže alebo denné dochádzanie. Bez ohľadu na cieľ je váš kardiovaskulárny systém cvičením, keď vaše nohy poháňajú pedále. Váš žalúdok a zvyšok vašich základných svalov sa používajú počas cyklistiky. Aj keď jazda na bicykli nenahradí dobré jadrové cvičenie, môžete vyzvať svoje jadro a získať si na bruchu pri jazde na bicykli zahrnutím niekoľkých techník.

Jeho jadro

Ak sa na bicykli nenachádzate v správnej polohe, nebudete mať dobrý žalúdočný tréning. V ideálnom prípade by ste mali dostať inštruktáž a správne vybavenie bicyklov od profesionála v obchode s bicyklami alebo od certifikovaného inštruktora skupinovej cyklistiky. Vaše ruky a ruky by mali byť uvoľnené na tyčiach s hlavou smerom dopredu, nie dole. Vaša chrbtica by mala byť neutrálna bez zahnutia alebo zakrivenia. Vaše kosti na sedenie by mali byť vtlačené do sedadla, nie do mäsitej časti zadku. Nenechajte svoje kolená smerovať do strán, ale držte ich rovno.

Zdrsnite sa

Zosilnenie brucha je technika, ktorá aktivuje celé vaše jadro na stabilizáciu vášho tela. Vyskúšajte to na podlahe alebo najskôr sedte a potom ho začleňte do svojho cyklistického tréningu. Ľahnite si na zem s ohnutými kolenami, plochými chodidlami a uvoľnenou hlavou a ramenami. Položte dlane na brucho, aby ste cítili svoju abs. Nadýchnite sa a nechajte svoj abs rozšíriť a stlačte hore. Pri výdychu utiahnite ABS tak, aby sa mierne vtiahli. Budete sa cítiť, akoby ste mali opasok, ktorý sa prudko vydychuje z celého trupu. Toto vystuženie môžete vykonať pri jazde na bicykli. Zakaždým, keď vydýchate, utiahnite si abs alebo ho podržte až 60 sekúnd, potom relaxujte a opakujte až 10 krát.

Vytriasni to

Keď ste unavení, vaše ruky sú napnuté a berú viac zo svojej hornej časti tela, ale ak chcete pri šliapaní na brucho, nenechajte sa prevziať z hornej časti tela. Pokúste sa udržať svoju polohu tela a zložte si časť z rúk. To bude jednoduchšie, ak ste na stacionárnom bicykli. Je to tak preto, že si môžete ľahšie položiť ruky na rukoväte a skutočne dotiahnuť svoje jadro. Môžete si tiež vziať jednu ruku naraz a udržať si polohu tela, ktorá bude pôsobiť na vaše brucho a chrbát.

Zdvihnite zadok

Keď idete do kopca, vystúpite zo sedla a získate väčšiu silu. Vaše jadro vám pomáha generovať túto silu. Ak ste z toho leniví, vaše boky a plecia sa budú hojdať všade. Ak však tieto svaly žalúdka zatiahnete a použijete, udržiavate stabilitu, generujete viac energie a získate lepšie cvičenie žalúdka. Ak ste na vlastnú päsť, buďte opatrní a zostaňte mimo sedla iba pár sekúnd, kým nezískate silu.