Vhodnosť

Aké sú výhody spätného prevrátenia?

Aké sú výhody spätného prevrátenia?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zadné preklopenia vám môžu pomôcť vyvinúť silu a flexibilitu.

Tovarový kop / Tovarový kop / Getty Images

Spätné prevrátenie si vyžaduje silu, obratnosť a kontrolu. Ak ste nováčik, vyhľadajte pomoc so školeným inštruktorom gymnastiky; budete musieť udržať svoju chrbticu a krk stabilnú a chránenú. Aj keď existuje určitý prvok rizika, úspešné vykonanie tohto kroku prináša fyzické a emocionálne výhody. Ak nič iné, zvládnete dav potešujúci párty, ktoré nie každý bude schopný hrať.

Rozvíjanie sily a sily

Pružnosť a flexibilita

Ďalšou výhodou vykonania spätného prevrátenia je, že si vytvoríte pružnú, flexibilnú hornú časť tela. Počas preklopenia chrbta, zatiaľ čo vaše nohy poháňajú pohyb nahor a nadol, vaše brušné svaly, zadné svaly a chrbtica sa snažia vytvoriť pevný a hladký náboj pre „lúče“ vašich nôh. Zmršťovanie jadra, krútenie chrbtice a otáčanie cez ramená na hojdanie paží prispieva k celkovej flexibilite. Rozvíjajúca sa flexibilita vám môže pomôcť chrániť vás pred zraneniami v každodennom živote alebo inými športovými aktivitami.

Koordinácia a rovnováha

Zadné preklopenia sú silné, ale odohrávajú sa veľmi rýchlo. Ak chcete skočiť, vykopnúť, stočiť sa a prevrátiť takmer simultánnym pohybom, vyžaduje koordináciu a kontrolu. Naučenie sa koordinovať pohyby v správnom poradí zvýši vašu koordináciu a zvýši obratnosť. Dokončenie pristátia vyžaduje rovnováhu, pretože rýchlo prenášate váhu tela a rýchlosť preklopenia na dve nohy. Nedostatok rovnováhy môže mať za následok pokles po dokončení spätného prevrátenia. Podobne ako flexibilita, podľa koordinácie Akadémie gymnastiky v Champaign Gymnastics Academy vám zvýšená koordinácia môže pomôcť zaistiť bezpečnosť vo vašom každodennom živote a pri praktizovaní iných športov. Rovnováha je potrebná aj na to, aby sa podarilo prevrátiť, ako je opísané v legendárnej sile. Správna rovnováha vám môže pomôcť vyhnúť sa pádu alebo zraneniu v gymnastike a na svete.

Prejdite svoje obavy

Mnoho ľudí sa bojí prevrátiť, takže zvládnutie tohto triku vám môže spôsobiť, že sa budete cítiť odvážnejšie alebo fyzickejšie. Cvičenie chrbta sa môže zdať frustrujúce, ak si to vyžaduje určitý čas, ale podľa časopisu Dance Magazine si rozviniete odhodlanie a odolnosť. Hovorte so sebou, keď vykonávate zadné preklopenie, pomocou mentálnych pokynov a pozitívneho samovyslovenia dokončite činnosť. Vykonaním svojej novej zručnosti pred ostatnými posilní sebavedomie.

Dokončenie preklopenia chrbta pomáha rozvíjať silu tela, poznamenáva Gymnastická akadémia v Bostone. Na dokončenie preklopenia chrbta musíte byť schopní vyskočiť rovno nahor a dostatočne vysoko, aby ste zdvihli nohy nahor a nad hlavou. Skákanie, vykopávanie, zdvíhanie a vedenie nôh naberajú svalovú silu a silu. Budete tiež potrebovať silu v nohách, aby ste mohli pristáť dozadu, pretože podľa Legendary Strength budete absorbovať svoju telesnú hmotnosť rýchlym pohybom.