Športové

Cvičenie s tenisovým kurtom

Cvičenie s tenisovým kurtom


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pomocou tratí na ihrisku trénujte svoje nohy a pľúca pre hru.

Jupiterimages / Comstock / Getty Images

Rozvoj vašej rýchlosti sprintu a vytrvalosti urobí zázraky pre vašu tenisovú hru. Prenasledovanie lokusov, kvapiek a šikmých záberov si vyžaduje rýchle a následné výbuchy behu. Teda logovanie hodín stabilným tempom na bežiacom páse alebo na bicykli vám nepomôže vybudovať druh výbušného štartu a rýchleho zastavenia svalovej sily, ktorú potrebujete na kurte.

Rozcvička

Ako pri každom druhom zavŕtacom vŕtačku, pred začatím serióznej práce si chcete byť istí, že vaše svaly sú teplé a uvoľnené. Urobte niekoľko kôl okolo tenisového kurtu s týmto otočením: Jog proti smeru hodinových ručičiek okolo kurtu, ale bežte smerom dopredu na pravej strane, od základnej čiary k základnej línii. Zamiešajte nabok pozdĺž základnej línie a potom pokračujte dozadu po ľavej základnej línii. Zamiešajte sa pozdĺž základnej línie späť na pravú stranu a opakujte. Cykly opakujte najmenej trikrát.

Prevádzkovanie tratí

Tenisový profesionál a hlásateľ Patrick McEnroe odporúča verziu tohto cvičenia vo svojej knihe „Tenis pre figuríny“. Začnite na ľavej dvojitej čiare pri sieti, smerujúcou cez sieť. Začnite posunutím na základnú líniu. Keď sa dostanete na základnú čiaru, postúpte krokom pozdĺž základnej čiary smerom doprava na dvojnásobnú čiaru a potom šprintujte dopredu k sieti. Keď sa dostanete na sieť, ustúpite späť k základnej línii a bokom k ľavej dvojhre. Sprint na sieť, backpedal k servisnej linke a potom bokom k servisnej linke. Sprint na sieť, potom späť na servisnú linku a bočný krok na pravú dvojhru. Sprint na sieť a potom späť do základnej línie. Bočný krok doľava zdvojnásobí čiaru, šprint do siete a potom znovu. Tento postup zopakujte trikrát až päťkrát.

Snímacie gule

Získajte päť starých tenisových loptičiek a svoju raketu. Položte svoju raketu na súd v strede značky hash na základnej línii. Potom umiestnite gule do servisných boxov v tomto poradí: prvá lopta v ľavom zadnom rohu ľavej servisnej schránky, druhá v ľavom prednom rohu ľavého boxu, tretia na stredovej čiare v sieti, štvrtá napravo predný roh pravého boxu a piaty v pravom zadnom rohu pravého servisného boxu.

Od rakety po značku hash, sprintu na prvú loptu, zdvihnite ju, bežte späť do svojej rakety a položte loptu na struny. Opakujte s každou loptou v rovnakom poradí, v akom ste ich umiestnili. Akonáhle je všetkých päť na vašej rakete, zopakujte cvičenie tak, že gule vymeníte v opačnom poradí. Urobte si 30-sekundový odpočinok a potom opakujte postup. Urob to trikrát až päťkrát.

T-Shuffle

Začnite túto vŕtačku stojaním pri značke hash na základnej línii. Sprint na stred servisnú linku a potom bokom na ľavú dvojhru. Ďalej, bočný krok cez servisné boxy k pravej dvojhre. Bočný krok späť do stredu a potom späť do východiskového bodu na základnej línii. Tento vrták zopakujte šesť až desaťkrát.

Zdroje (2)Komentáre:

 1. Cador

  I think this is a brilliant idea.

 2. Kaylyn

  Myslím, že nemáš pravdu. Môžem to dokázať. Napíšte mi v PM, budeme komunikovať.

 3. Alois

  svinstvo preboha))))) začiatok prezretý viac nestačil))))

 4. Makale

  I think mistakes are made. Musíme diskutovať.

 5. Hok'ee

  Unfortunately, I can help nothing. I think, you will find the correct decision. Do not despair.

 6. Nahn

  I think it's the wrong way And you have to curl up from him.Napíšte správu