Zdravie

TheraSuits a detská mozgová obrna

TheraSuits a detská mozgová obrna


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

TheraSuit môžete nosiť pri chôdzi pomocou paralelných tyčí.

Jupiterimages / Creatas / Getty Images

Detská mozgová obrna je porucha, ktorá ovplyvňuje svaly. Aj keď to ovplyvňuje mobilitu človeka počas celého života, je obzvlášť ťažké pre ľudí s detskou mozgovou obrnou naučiť sa chodiť a pohybovať sa kvôli nadmernej svalovej napätosti, ktorá je bežná pri tejto poruche. TheraSuit bol navrhnutý tak, aby liečil túto tesnosť a udržoval správne držanie tela, aby sa zlepšila schopnosť človeka pohybovať sa.

Histórie

TheraSuit navrhli Richard a Izabela Koscielny, fyzioterapeuti a rodičia dcéry s detskou mozgovou obrnou. Koncept TheraSuit vznikol z kozmických priestorov, ktoré nosia astronauti, aby zabránili strate svalov v priestore v dôsledku nedostatočnej gravitácie. Predtým, ako bol TheraSuit navrhnutý v roku 2002, boli tieto vesmírne obleky použité začiatkom 90. rokov pre deti s neurologickými poruchami, ako je detská mozgová obrna.

Dizajn a účel

TheraSuit pozostáva z čiapky, vesty, šortiek, chráničov kolien a pripevnenia topánok a ramien. Tieto komponenty sú navzájom spojené elastickými káblami s nastaviteľným odporom. TheraSuits sú dostupné v rôznych veľkostiach pre deti a dospelých.

TheraSuit slúži na niekoľko účelov: zlepšiť zarovnanie tela a správne držanie tela, poskytnúť odpor pri posilňovaní svalov a zlepšiť schopnosť človeka pohybovať sa v prostredí. Oblek aplikuje kompresiu na viac oblastí tela, aby posielal zmyslové správy do mozgu, čím zvyšuje informovanosť a koordináciu tela.

Výhody

Existuje mnoho potenciálnych výhod, ktoré užívateľ TheraSuit uvádza. Čoskoro je možné káble dotiahnuť, aby podopierali slabé svaly, aby sa človek mohol pohybovať. Tým sa telo správne zarovná a zníži sa namáhanie svalov, ktoré sú prepracované tak, aby kompenzovali slabé svaly. Oblek zlepšuje rovnováhu znížením nadmerného sťahovania svalov. Prostredníctvom opakovania TheraSuit precvičuje mozog, aby rozpoznal normálne pohybové vzorce v tele. Napriek týmto tvrdeniam neexistujú výskumné dôkazy tohto liečenia.

Metóda TheraSuit

Pracovní a fyzioterapeuti používajú TheraSuit i ako terapeutický nástroj. TheraSuitova metóda je program intenzívnej liečby určený na zlepšenie pohybu ľudí s detskou mozgovou obrnou. Relácie často trvajú 3 hodiny denne, 5 dní v týždni počas 3 týždňov. Oblek sa používa v spojení s inými ošetreniami, ako sú strečing, tréning chôdze, rovnovážné aktivity a posilňovacie cvičenia. Činnosti sa vykonávajú aj v „pavúčej klietke“ - prístroj s káblami, ktoré vedú od jeho konštrukcie k obleku osoby.Komentáre:

 1. Zuberi

  The futile work.

 2. Adelbert

  Cool article, by the way, I want to propose to the author to install a chip from Yandex.Money on the site Give a ruble. I would give, so to speak, for maintenance.

 3. Murchadh

  A čo je tu smiešne?

 4. Yobei

  Samozrejme, že máte právo. V tomto niečo je a je vynikajúce myslenie.Držím si ho.

 5. Cynric

  gratulujem, vyborna odpoved.

 6. Dedric

  Bravo, zdá sa mi, je skvelá frázaNapíšte správu