Vhodnosť

Čo robiť v bazéne, ako schudnúť


Pokúste sa zatlačiť svoje plávajúce rezance do vody, aby ste si zacvičili na odpor.

Thinkstock / Comstock / Getty Images

Ak chcete schudnúť, nezabudnite na miestny bazén. Nielenže môže poskytnúť aeróbne cvičenie, ktoré spaľuje kalórie, ale aj odolnosť pri pohybe vodou je tiež formou silového tréningu, ktorý vám pomáha budovať svalovú hmotu. Pretože sval pomáha spaľovať kalórie efektívnejšie, cvičenie s vodou je výhodné pre všetkých. Ak chcete prísť o jednu libru, musíte oholiť 3 500 kalórií prostredníctvom diéty a cvičenia. To znamená zníženie množstva jedla a vysoko kalorických nápojov, ktoré konzumujete, ale môže to tiež znamenať spaľovanie kalórií v bazéne.

Čas a intenzita

Po prvé: základy spaľovania kalórií. Bez ohľadu na to, aké cvičenie sa rozhodnete urobiť v bazéne, spálite viac kalórií zvýšením intenzity a dĺžky cvičenia. Čím viac času strávite cvičením a čím intenzívnejšie cvičíte, tým viac kalórií spálite. Môže to byť krehká rovnováha. Niektorí ľudia môžu plávať rýchlym tempom 45 minút bez toho, aby boli príliš unavení; ostatní ľudia budú vyzvaní 15 minút pomalého plávania. Stanovte si primeraný cieľ pre svoju fyzickú úroveň a po týždni alebo dvoch sa pokúste pridať čas a intenzitu k vášmu cvičeniu v bazéne.

Plavecké šnúry

Jedným z najzreteľnejších spôsobov spaľovania kalórií v bazéne je plávanie kolies. Či už je to zákrok, plazenie alebo prsia, pohyb tela po vode je osvedčeným spaľovačom kalórií. Podľa kliniky Mayo spaľuje 160 kilogramová osoba asi 423 kalórií za hodinu; 200-libra osoba spaľuje asi 528 počas tej istej hodiny. Ak nie ste pripravení plávať celú hodinu alebo ste trochu zastrašení celou dobou na hlbokom konci, použite vznášaciu bóju medzi nohami pre ďalšie vznášanie, držte sa na výkopu a plávajte pár kôl iba nôh, alebo dokonca skúste použiť šnorchlovú masku, ktorá vám pomôže udržiavať stabilné dýchanie.

Skupinové fitness

Ak používate verejný bazén, je tu veľká šanca, že zariadenie ponúka určitý druh skupinovej fitnes triedy - a väčšina z nich nezahŕňa kúpanie jedného kola. Vaše zariadenie môže ponúkať kurzy, ako je vodný aerobik, Aqua Zumba - forma tanca založeného na vode, latinsky inšpirovaného tanca - alebo dokonca trieda, ktorá vás vedie v aktuálnom kanáli bazéna. Počas týchto kurzov vás môžu inštruktori nechať kráčať proti prúdu, zdvíhať ruky a nohy nad a pod hladinou vody, alebo používať ako „hmotnosť“ plávajúce rezance, ktoré sa pohybujete po vode. Skupinové nastavenie môže byť motivujúce a potenciál na chudnutie je významný. Klinika Mayo počíta, že 160 kilogramová osoba spaľuje za hodinu vodného aerobiku asi 402 kalórií; 200 libier horí asi 501. Aj keď idete iba do jednej triedy, môžete získať nápady na cvičenia, ktoré sa replikujú neskôr, vo váš vlastný čas.

Vodné chôdze a iné cvičenia

Jednoduchá prechádzka vodou je tiež spôsob, ako vybudovať svalovú silu a spáliť kalórie. Pridajte nejakú odrodu tak, že sa budete držať na boku bazéna a na niekoľkých minútach "bicyklovať" svoje nohy. Pokračujte v státí vedľa seba a zdvíhajte nohy, každú nohu kopnite dopredu tak vysoko, ako je to možné, a potom každú nohu kopnite do strany, pričom silou stlačte nohu späť do stojacej polohy. Choďte von do hlbokého konca a šliapajte vodu, pracujte smerom k veľkým kopom s nohami, aby bolo cvičenie intenzívnejšie. Vykonajte jedno z týchto cvičení asi 30 sekúnd, urobte si krátky odpočinok a potom začnite ďalšie cvičenie. Jednoduché cvičenia, ako sú tieto, môžu spáliť asi 11 kalórií za minútu, radí trénerovi Gregovi Moeovi v článku „Fitness“.