Športové

Tri fázy streľby z futbalového lopty


Pred kopnutím zasuňte prednú nohu a ohnite zadné koleno.

Ting Hoo / Digital Vision / Getty Images

Keď prechádzate cez vyššie úrovne futbalu, býva ťažšie skóre gólov. Z tohto dôvodu je rozvoj správnej streleckej mechaniky kriticky dôležitý. Keďže príležitosti na strelenie gólov sa vyskytujú zriedka, musíte využiť šance, ktoré dostanete. Rozčlenenie na tri fázy vám pomôže vizualizovať prvky výstrelu, aby ste pochopili oblasti, v ktorých je potrebné vylepšiť.

Priblíženie sa k lopte a príprava na streľbu

Príprava pred výstrelom zahŕňa priblíženie sa k lopte zo správneho uhla, vysadenie vašej nestreleckej nohy a presunutie streleckej nohy na miesto. Ak je to možné, priblížte sa k lopte v uhle 45 stupňov vzhľadom na priamu čiaru medzi loptou a vaším cieľom. Ak máte na to čas a priestor, urobte dlhé kroky smerom k lopte, aby sa vytvoril impulz, ktorý môžete preniesť do strely. Na poslednom kroku umiestnite svoju kopnú nohu do 4 palcov od lopty - priamo naľavo od lopty, ak ste kicker s pravou nohou, relatívne k cieľovej čiare. Rastlina by mala ukazovať na cieľ. Keď zasadíte nohu, natiahnite kopaciu nohu čo najďalej dozadu a ohnite koleno.

Swing Forward a kontaktujte loptu

Ak chcete dosiahnuť maximálnu rýchlosť chodidla v momente nárazu, držte koleno ohnuté, keď otáčate boky a vaša noha sa blíži k lopte, a potom svoju spodnú nohu zacvaknite smerom ku koncu vášho kopu. Koleno by malo prechádzať nad loptičku tesne predtým, ako sa noha dotkne. Lopta zasiahnite svojím priehlavkom, v blízkosti členku, prsty na nohách smerujúce k zemi a na členok pevne.

Po nadviazaní kontaktu pokračujte

Ak ste vykonali zvukovú mechaniku cez prvé dve fázy výstrelu, vygenerovali ste maximálnu možnú rýchlosť v bode nárazu. Nestrácajte takú rýchlosť spomalením na konci vášho kopu. Pokračujte v tlačení nohy dopredu a otáčaním bokov, aby vaša noha udržovala kontakt s loptou a vytvárala silnejšiu strelu. Pokračujte ďalej smerom k cieľu potom, čo lopta opustí vašu nohu. Nútené spomalenie nohy môže spôsobiť zranenie. Pristúpte na kopnú nohu po tom, čo ste prešli cez.

Tipy na futbal

V hernej situácii sa pozerajte na svoj cieľ, aby ste si nastavili správny prístup, ale počas kopu sledujte loptu. Nechajte prsty na nohách smerujúce nadol cez výstrel a následné, aby bola lopta nízka. Nakloňte prsty na nohách smerom nahor a strieľajte na vrchol siete. Precvičujte si streleckú mechaniku bez lopty, až kým sa nestanú druhou prirodzenosťou. Potom môžete postúpiť k kopaniu stacionárnej lopty a potom pohyblivej lopty.