Vhodnosť

Aké sú výhody stolného lisu s plným rozsahom pohybu?


Stacionárne lisy s plným rozsahom pohybu pracujú viac svalov pre zvýšenie sily a flexibility.

Pixland / Pixland / Getty Images

Možno vás varovali, že práca prostredníctvom celého rozsahu lisov na pohybové lavice môže spôsobiť zranenie ramena. Akékoľvek cvičenie môže potenciálne spôsobiť poškodenie svalov, kĺbov a šliach, ak sa vykoná nesprávne. Ak ste utrpeli zranenie iným spôsobom, stolný lis s plnou pamäťou ROM by mohol spôsobiť ďalšie poškodenie. Zdraví ľudia bez zranení však môžu ťažiť z používania celej ROM.

Výhody viacerých svalov

Lavičkový lis s plnou pamäťou ROM sa zameriava na vaše prsné svaly, ale tiež zapája vaše deltoidy a tricepsy, čo pomáha svalom, a dokonca zasahuje vaše bicepsy, pričom pracuje ako stabilizátory. Osobný tréner Matt Siaperas z Hardbodies Gym vysvetľuje, že zatiaľ čo budete stále pracovať so svojimi pecmi s obmedzeným tlačovým tlakom na ROM, nahradíte pomocníkov a stabilizátorov. Vaše delty, tricepsy a bicepsy sa budú stále zapájať, ale nebudú musieť zvládnuť plný odpor, ak nebude lišta stlačená úplne hore alebo dole úplne dole.

Rozsah vylepšení pohybu

Možno nebudete príliš rozmýšľať o tom, aký rozsah pohybu majú vaše kĺby v súčasnosti, ale všimnete si, ak stratíte celú ROM. Ako je uvedené v knihe „Fyzikálna medicína a rehabilitácia: Principals and Practice, Volume 1“ z roku 2005, znížený rozsah pohybu môže narušiť bežné každodenné činnosti, ako aj iné cvičenia v rámci cvičebného režimu. Teda okrem tvrdejšej práce so svalmi si lavicový lis s plnou pamäťou ROM zachováva a môže dokonca zlepšiť flexibilitu v kĺboch ​​rúk a lakťov.

Lepšie výsledky

Osobný tréner Matt Schifferle vo svojom článku pre webovú stránku ShapeFit.com poznamenáva, že cvičenci často prenášajú pohyby v celom ROM v prospech väčšieho počtu opakovaní a intenzity. Práca cez celú vašu ROM však v skutočnosti spôsobuje, že budete pracovať tvrdšie prostredníctvom každej sady. Práca cez celú ROM na vašom bench presse je teda efektívnejšia a prináša rýchlejšie výsledky s menšou hmotnosťou a menším počtom opakovaní.

Ukazovatele na zabránenie úrazu

Pretože správna technika je životne dôležitá pre bezpečné fungovanie a plné využívanie výhod celostránkovej tlače, mali by ste si byť vedomí typických chýb pri vykonávaní. Držte činku v širokej priľnavosti rukami tesne za šírkou ramien. Príliš široký záber môže obmedziť rozsah pohybu. Chráňte lakte pred pádom pod plecia tak, že tyč umiestnite skôr nad oblasť hrudníka ako nad plecia. Problémy môžu spôsobiť aj nestabilný ramenný kĺb. Keď znížite hmotnosť, stabilizujte kĺby stlačením lopatiek k sebe.